Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Adrian Filipek

Adrian_Filipek

Adrian (woj. małopolskie) urodził się w 2004 r. Od 2007 r. pozostaje pod opieką fundacji. Chłopczyk ma poważną wadę mózgu powodującą padaczkę lekooporną oraz obustronny niedosłuch. Jedyną szansą na w miarę normalne życie było wszczepienie stymulatora nerwu błędnego. Zabieg ten nie był refundowany przez NFZ i rodzina poniosła koszty zabiegu, który nie przyniósł poprawy w oczekiwanym stopniu. Zalecono więc dalsze leczenie farmakologiczne i terapię z wykorzystaniem regulacji stymulatora. Wada słuchu korygowana jest przez aparaty słuchowe. W piątym roku życia wyryto również wadę wzroku. Konieczne okazało się wyposażenie Adriana w okulary.

Od urodzenia syn jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, neurochirurgicznej, laryngologicznej i logopedycznej. Poza tym wymaga ciągłej rehabilitacji poprawiającej jego sprawność fizyczno-manualną. 

Adrianek wymaga na co dzień stałej opieki, w związku z powyższym ja musiałam zrezygnować z pracy, więc utrzymujemy się z wynagrodzenia męża i świadczenia pielęgnacyjnego z MOPS-u.

Koszt wymaganej rehabilitacji (około 2000 miesięcznie) znacznie przekracza możliwości finansowe mamy.

Potrzebna jest każda pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Adriankowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Adriana Filipka”.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Adrianka i jego rodziców.

Możesz również pomóc rozpowszechniając plakat z apelem Adriana
(do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony