Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Barbara Rogala

BAsiaBasia (woj. mazowieckie) urodziła się w 2017 roku.

…I szybko trafiła pod opiekę Centrum Zdrowia Dziecka z powodu licznych problemów oddechowych i z częstych desaturacji (spadek poziomu wysycenia krwi tlenem), które były spowodowane porażeniem strun głosowych i cofniętą żuchwą.

Aby kruszynka mogła oddychać, ma wyłonioną tracheotomię. Musi być karmiona gastrostomią, czyli przez rurkę prosto do brzuszka, gdyż Basia nie potrafi ssać i połykać.

Neurolodzy po konsultacji stwierdzili u niej encefalopatię padaczkową, najprawdopodobniej genetyczną.

Aby Basia mogła zacząć połykać i nauczyć się ssać oraz stopniowo skorygować napięcie mięśniowe a także  nadrobić liczne zaległości, potrzeba jest wiele godzin żmudnych i męczących dziecko ćwiczeń i rehabilitacji.

Potrzebne jej będą zatem środki finansowe na dodatkową rehabilitację i  wizyty lekarskie (najczęściej domowe), co generuje ogromne koszty.

Rodzice chcieliby również zakupić dziewczynce nowy przenośny ssak. To jest takie urządzenie, dzięki któremu udrożnia się drogi oddechowe z fizjologicznej wydzieliny, utrudniającej oddychanie wywołującej dławienie.

Do tej pory nie postawiono ostatecznej, dokładnej diagnozy, więc do końca nie wiadomo, co Basi jest, ani jak będzie wyglądała przyszłość dziecka, jego rozwój, rehabilitacja i leczenie…

Mama cały swój czas musi poświecić córeczce, a tata prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne. Potrzeby związane z rehabilitacją i leczeniem przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Zwracamy się, zatem z prośbą o pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Basię, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% – KRS 0000140007
zawsze z dopiskiem: „Dla Basi Rogala”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu dziewczynki i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony