Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Iwona Piorun

Iwona

Iwona (woj. podkarpackie) jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku. Ma trzy siostry, z krótych tylko jedna jest zdrowa. Przyczyną wszystkich nieszczęść w rodzinie jest zmiana genetyczna – tzw. „Zespół Wolframa”, który nie dotknął tylko najmłodszej z dziewcząt. 

Iwona ma cukrzycę insulinową I stopnia, atrofię nerwów wzrokowych, pęcherz neurogenny, neuropatię obwodową i hyperkyfozę piersiową. 

Co to oznacza?

Dziewczynka musi przestrzegać ścisłej diety cukrzycowej. Przez całą dobę podpięta jest do pompy insulinowej. Widzi na odległość zaledwie 30 cm, co w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się (chodzi z pomocą białej laski). Musi być cewnikowana, co powoduje częste infekcje układu moczowego i skazuje na kolejne serie antybiotyków. 

2 października 2014 roku przeszła operację kręgosłupa, który w tej chwili wymaga intensywnej rehabilitacji.

Jej stan ciągle się pogarsza. Bez stałej pomocy drugiej osoby praktycznie nie funkcjonuje.

Sytuacja całej rodziny jest bardzo trudna. Tata ciężko pracuje na utrzymanie całej szóstki, pomimo poważnych problemów z własnym kręgosłupem. Mama jest oczami dwóch swoich córek, opiekuje się nimi jak może. 

Dziewczęta są leczone w poradni endokrynologicznej, cukrzycowej, okulistycznej i neurologicznej w Rzeszowie, w Klinice Okulistycznej w Lublinie i Klinice Genetycznej w Łodzi. Na dojazdy, leki, rehabilitację, środki opatrunkowe, dezynfekcyjne, sprzęt dla osób niewidomych i właściwą dietę brakuje środków, pomimo usilnych starań.

Rodzice proszą w pierwszej kolejności o pomoc w stałym zakupie leków, które są niezbędne w funkcjonowaniu Iwonki. Chcieliby zakupić także rowerek rehabilitacyjny, aby mogła wykonywać troszeczkę niezbędnego dla niej ruchu. Iwonka bardzo lubiła wycieczki rowerowe wraz z tatą i starszą siostrą. Niestety ze względu na pogarszający się wzrok i jej bezpieczeństwo jest to niemożliwe.

Rodzice tak piszą o marzeniach i potrzebach:

„Wielką radością byłby dla nas rower dwuosobowy, którym razem z Iwonką moglibyśmy pojechać na wycieczkę rowerową. Iwonka rozpoczęła od września naukę w liceum ogólnokształcącym, zaczyna zauważać potrzebę posiadania  dotykowej, brajlowskiej mapy Polski i świata dla osób niewidomych, dzięki której mogłaby przyswajać dany materiał na podstawie orientacji położenia i lokalizacji danego obszaru. Kontakt Iwony z nami  jest niezbędny, dlatego zaczyna jej być potrzebny telefon z mówiącym oprogramowaniem dla osób niewidomych. Wielkim marzeniem Iwonki jest rodzinna pielgrzymka do Lourdes i okolicznych sanktuariów Maryjnych.”

Zaspokojenie najpilniejszych potrzeb to koszt ok. 9500 zł – dla rodziców kwota niewyobrażalna.

Potrzebna jest pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Iwonie proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – Organizacji Pożytku Publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „dla Iwony Piorun”

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Iwony i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony