Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Lenka Pochwatka

Lenka2

Lenka Pochwatka (woj. lubelskie) ma 5 lat, urodziła się 03.03.2010 r. jako wcześniak. Miała problemy z mięśniami – bardzo długo nie trzymała główki. U Lenki zostało zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe. Lenka ma jedną rączkę i nóżkę krótszą od drugiej, chodzi na paluszkach i często się potyka. Lenka jest rehabilitowana i miała już kilkakrotnie zabieg wstrzykiwania botuliny w nóżki. Musi nosić dobre, wygodne obuwie sportowe z uwagi na spastyczność nóżek i przykurcze ścięgien Achillesa. Poza tym Lenka ma bardzo obniżoną odporność i ciągle zapada na różnego rodzaju infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Przebieg chorób z tym związanych jest tak ostry, że wymagają one bardzo często pobytów w szpitalu.

W najbliższym czasie Lenka jest skierowana na leczenie klimatyczne nad morze do sanatorium i turnus rehabilitacyjny łączny koszt wynosi 6000 zł. Miesięczne koszty leków, badań i wizyt lekarskich to koszt 1500zł. Musimy również uważać z jedzeniem ponieważ córcia ma problemy z brzuszkiem i musi się zdrowo odżywiać i przestrzegać diety.

Lenka uczęszcza do przedszkola, jest bardzo wrażliwym, radosnym i zdolnym dzieckiem jednak z uwagi na problemy zdrowotne bardzo często jest nieobecna.

Pomimo problemów zdrowotnych Lenka jest niezwykle zdolnym i chętnym do nauki dzieckiem. Jako 4-latka poszła do klasy 0. Jej pasją jest Biblia i zwierzęta. Bardzo kocha zwierzęta i marzy o pracy w schronisku. Lenka bardzo chce się uczyć języków obcych i uczęszcza do szkoły językowej, gdzie uczy się języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciele bardzo ją chwalą.

Mieszkamy wraz z córką w wynajmowanym mieszkaniu, którego koszty wynoszą miesięcznie około 1000zł

Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia dziecka, konieczność leczenia i rehabilitacji zmuszona byłam zrezygnować z pracy zawodowej na etacie i aktualnie nie mogę podjąć żadnego zatrudnienia bo jestem samotną mamą i nie mam nikogo kto by mógł nam pomóc.

Nasze źródło utrzymania stanowią jedynie alimenty od byłego męża, rodzinne i zasiłek na Lenkę oraz to co uda mi się sezonowo dorobić. Nasza obecna sytuacja życiowa i finansowa przedstawia się bardzo źle.

W imieniu swoim i Lenki będziemy bardzo wdzięczne za każdą okazaną nam pomoc i serce a wszystkim dobrym ludziom dziękują z całego serca.

Lenka i mama Iwona

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Lenkę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem: „Dla Lenki Pochwatki”.


W imieniu Lenki i jej mamy wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony