Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Marcin Jewiarz

jewiarz

Nasz synek Marcinek (woj. świętokrzyskie) urodził się w 2010 r. z poważnym schorzeniem neurologicznym – stwardnieniem guzowatym (niezłośliwy nowotwór narządów klatki piersiowej ­ serce, guzki korowe i podkorowe oraz podwyściółkowe mózgu, pęcherz neurogenny), padaczką (zespół Westa), a także dysplazją kości ręki prawej.

Do chwili obecnej dzięki kolejnym operacjom, intensywnemu leczeniu i rehabilitacji jego stan ulegał poprawie. Marcinek jest pacjentem IP-CZD w Warszawie oraz O­RSK im. Degi w Poznaniu. Od urodzenia każdego miesiąca kilka bądź kilkanaście dni przebywa na badaniach i rehabilitacji w Instytucie. Tylko bardzo intensywna rehabilitacja i stymulacja jest w stanie mu pomóc zacząć chodzić. Rehabilitacja i leczenie przynoszą efekty, ale są bardzo drogie.
Marcin nadal nie mówi i nie potrafi sam jeść, ale zaczął chodzić trzymany za rączkę na
krótkich odcinkach – sam nie potrafi złapać równowagi i się przewraca. Nadal potrzebuje wózka. Ponieważ nie kontroluje swoich potrzeb zużywa bardzo duże ilość pieluch. Wymaga całodobowej opiek (trzeba go ubrać, nakarmić, dać pić, wykąpać, bo sam nie potrafi koło siebie wykonać żadnej czynności). Często przebywa na kolejnych wizytach w szpitalach jak i w poradniach. Jest pod stałą opieką kardiologa, neurologa, urologa, okulisty, rehabilitanta, ortopedy, laryngologa, logopedy, pedagoga.

Niestety miesięczne koszty codziennych ćwiczeń, leków, basenu, sprzętu rehabilitacyjnego i turnusów rehabilitacyjnych oraz dojazdów do szpitali (koszt ok. 2000 zł) przekraczają nasze możliwości finansowe. Wszystkie nasze oszczędności pochłonęła leczenie i rehabilitacja syna. Mama nie pracuje, ponieważ syn wymaga 24 godzinnej opieki. Utrzymuje my się z zarobków męża (razem ok. 1800 zł). Marcinek ma 5-letniego braciszka.

Marcinek zrobił wiele, ale potrzebuje pomocy. Jestem przekonana i głęboko w to wierzę, że kiedyś sam zacznie chodzić. Dlatego zwracam się do wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośba o wsparcie. Pomóżcie Państwo wrócić Marcinkowi do „zdrowia”. Nie pozwólmy, aby jego cierpienia i efekty ciężkiej rehabilitacji poszły na marne.

Anna Jewiarz – Mama Marcinka

Wszelkie ewentualne wpłaty proszę kierować na konto:

Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku
publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „dla Marcinka Jewiarza”.

Darczyńcom serdecznie dziękuję w imieniu Marcinka.

Możesz pomóc rozpowszechniając ulotkę z apelem o pomoc dla Marcina (do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony