Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Marta Kusz

20160708_141648_burst01

Witajcie! Nazywam się Marta Kusz. Urodziłam się 30 lipca 2010 r. jako pierwsza z bliźniąt, moja siostra obumarła.

Choruję na Dziecięce Porażenie Mózgowe i małogłowie. W ciągu siedmiu miesięcy przeszłam pięć operacji. Pierwsza operacja to wielopoziomowe uwolnienie tkanek miękkich, druga operacja to repozycja lewego stawu biodrowego, trzecia operacja to osteotomia detorsyjno-waryzująca kości udowej, czwarta operacja to plastyka rany pooperacyjnej, ponieważ rana nie goiła się. Piąta operacja to usunięcie blaszki i śrub z prawej kości udowej, ponieważ pojawiła się infekcja gronkowcem oraz bakteriami Pseudomonas. Przez 7 m-cy byłam uwięziona w gipsie. Na szczęście moje rany wygoiły się i teraz dzięki systematycznej rehabilitacji lepiej będę kontrolowała trzymanie głowy i jest szansa, że nie pojawią się przykurcze.

12 grudnia 2016 r. przeszłam kolejną operację usunięcia blaszki i śrub z lewego stawu biodrowego. Teraz czeka mnie długa rekonwalescencja i ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia.

Jestem całkowicie niesprawna ruchowo, dlatego codziennie ciężko ćwiczę z fizjoterapeutą. Koszty związane z rehabilitacją to ok. 2000 zł miesięcznie.

Jestem pod stałą opieką specjalistów neurologa, ortopedy, okulisty. Wizyta u każdego z nich wiążę się z długimi oczekiwaniami i wydatkami.

Do tego dochodzą koszty związane z zakupem niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego. Ćwiczę również z panią logopedą i pedagog. Codziennie przyjmuję leki homeopatyczne, aby wzmocnić i uodpornić mój organizm. Kuracje takie bardzo dużo kosztują.

Intensywna rehabilitacja po operacjach, odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i wyjazdy na turnusy to ogromna szansa na poprawę mojego stanu zdrowia. Bez wsparcia osób o dobrym serduszku tego nie osiągnę, dlatego proszę o pomoc. 

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć mój wysiłek ściskam serdecznie i wierzę, że pewnego dnia powiem wszystkim „BARDZO WAM DZIĘKUJĘ”. 
Marta Kusz z mamą.

Wszelkie ewentualne wpłaty proszę kierować na konto:
Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millennium nr: 
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „dla Marty Kusz”.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony