Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Milenka Dobrosz

Milenka1Milenka (ur. w 2016 r.woj. mazowieckie) to słodki bobas, który najchętniej śpi. Kiedy otworzy oczy, uśmiecha się do mamy cała buzią. 

Niestety, mamie jest bardzo trudno odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech, gdyż jest przygaszona troskami z powodu choroby córeczki. 

Milenka przyszła na świat z wrodzoną artogrypozą. To choroba, która powoduje rosnące przykurcze mięśni, a w konsekwencji deformację stawów oraz dysfunkcję rączek i nóżek. Rączki dziewczynki są zawsze podwinięte, a nóżki końsko-szpotawe i bardzo zniekształcone.

Już jako siedmiotygodniowe maleństwo Milusia przeszła swoją pierwszą operację polegającą na wydłużeniu mięśni Achillesa. Z gipsem na obu nogach starała się być bardzo dzielna. I nadal jest, chociaż blizny jeszcze się nie zagoiły.nóżki milenki

Następnym etapem korekcji nóżek będzie umieszczenie stópek w tak zwanej szynie Mitchella. To urządzenie, które kupuje się wraz ze specjalnie dostosowanymi butami korekcyjnymi. Na sztywno unieruchomione stawy w skorygowanej pozycji wymuszają właściwe ustawienie ciała. Istnieje szansa, że dzięki tej szynie Milenka uniknie kolejnych operacji. Nie będzie tak unieruchomiona, jak każdy niemowlak, machać radośnie nóżkami, ale w tej chwili najważniejsze jest jej zdrowie, a w przyszłości możliwość chodzenia.

Zakup szyny (ok. 2000 zł), to tylko mały wycinek wydatków związanych z rehabilitacją Milusi. Konieczne będą żmudne ćwiczenia, masaże i fizjoterapia. Niestety, tylko niewielka część zalecanych zabiegów jest refundowana. Żeby zapewnić ich ilość wystarczającą dla poprawy stanu stawów, potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach, gdyż rodzina nie podoła takim wydatkom, które przekraczają 1500 zł miesięcznie.

Milenka ma starszego brata Jakuba, który uczęszcza do gimnazjum. Mama musiała zrezygnować z pracy zawodowej, gdyż całe dnie i noce poświęca na opiekę nad chorą córeczką, w czym dzielnie wspiera ją syn i mąż.

Jedynym żywicielem całej czwórki jest tata, który choćby dwoił się i troił, nie jest w stanie uzyskać takich dochodów, które zapewnią nie tylko utrzymanie rodziny i ogrzanie malutkiego domku, ale również rehabilitację dla córeczki.

Zwracamy się zatem z prośbą o pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Milence proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – Organizacji Pożytku Publicznego
w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem: „dla Mileny Dobrosz”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Milusi i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony