Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Czarek Stępniewski

Czarek Stempniewski2Czarek Stępniewski urodził się w 2004 roku. Mieszka z rodzicami na wsi w woj. mazowieckim.

Główny kłopot mający wpływ na funkcjonowanie Czarka we wszelkich aspektach życia ma swoje podłoże w jego zaburzeniach hiperkinetycznych (nadpobudliwości ruchowej). Chłopiec nie wysiedzi w miejscu – biega, macha rękami, ucieka, reaguje nieprzystającym do sytuacji śmiechem, chwyta wszystko, co znajduje się w zasięgu ręki i odrzuca, nie bacząc, czy nie uszkodzi. Pomimo nadaktywności jego ruchy są niezborne i nieprecyzyjne. Przewraca się, potrąca ludzi i przedmioty, rozbija się o sprzęty. Nie można go na minutę spuścić z oczu, żeby przez ten czas nie zrobił sobie krzywdy. Mama jest umęczona ciągłym bieganiem za Czarkiem i nie ma mowy, aby mogła podjąć jakąkolwiek pracę. Nawet czynności domowe wykonuje jednym okiem pilnując syna.

Ponieważ chłopiec nie mówi, porozumiewa się gestami i mimiką, ma kłopoty z kontaktami społecznymi.

Czarek jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu znacznym, więc chodzi do szkoły specjalnej. Wymaga dodatkowej terapii psychologicznej i pedagogicznej. Stwierdzono, że również niedosłyszy.

Jego odporność jest obniżona – często zapada na infekcje, z których trudno go wyleczyć, gdyż wciąż nawracają. Równie delikatny jest jego przewód pokarmowy. Czarek wymaga diety, która chroniłaby jego żołądek i jelita.

Rodzina utrzymuje się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. To na tacie spoczywa główny ciężar wyżywienia rodziny. Pomimo dużych wysiłków i ciężkiej pracy zapewnienie środków na wszystkie wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją Czarka są niemożliwe. Koszty rehabilitacji powiększone są o dojazdy na zajęcia i do specjalistów, których nie ma w najbliższej okolicy. W sumie wydatki związane ze zdrowiem Czarka to około 2000 złotych miesięcznie. Bez wsparcia ludzi o wielkich sercach rodzina sobie nie poradzi.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Czarka, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem „dla Czarka Stępniewskiego”.


W imieniu Czarka i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony