Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Adrian Filipek

Adrian FilipekxAdrian (woj. małopolskie) urodził się w 2004 r. Od 2007 r. pozostaje pod opieką Fundacji. Syn urodził się z poważną wadą mózgu powodującą padaczkę lekooporną oraz z obustronnym niedosłuchem. Jedyną szansą na w miarę normalne życie było w 2007r. wszczepienie stymulatora nerwu błędnego. Zabieg ten nie był refundowany przez NFZ i musieliśmy ponieść jego koszty. W 2016r. z powodu wyczerpania baterii stymulatora Adrian ponownie przeszedł operację. Wszczepienie stymulatora zmniejszyło u Adriana ilość  ataków, ale ich  nie wyeliminowało, w związku z powyższym wciąż potrzebne jest leczenie farmakologiczne. Zazwyczaj jest to około 4 różnych leków przeciwpadaczkowych, które też niestety w pełni nie pomagają. Napady  u syna są każdej nocy. Obecnie zdecydowaliśmy się  na wprowadzenie olejku z konopi CBD,  który nie jest refundowany, a dzięki któremu Adrian może nie będzie mieć napadów.
W piątym roku życia wykryto również wadę wzroku. Konieczne okazało się wyposażenie Adriana w okulary. Wada słuchu korygowana jest przez aparaty słuchowe.
Od urodzenia syn jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, neurochirurgicznej, laryngologicznej i logopedycznej. Poza tym wymaga ciągłej rehabilitacji poprawiającej jego sprawność fizyczno-manualną. 
Adrian wymaga na co dzień stałej opieki, w związku z powyższym ja musiałam zrezygnować z pracy, więc utrzymujemy się z wynagrodzenia męża i świadczenia pielęgnacyjnego z MOPS-u.
Koszty zakupów leków, olejku CBD, baterii do aparatów słuchowych oraz dojazdy i wizyty u specjalistów przekraczają nasze możliwości, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Liczy się każda pomoc.
Z góry dziękujemy.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Adrianowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Adriana Filipka”.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Adriana i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony