Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Aleksander Kalwat

kalwat

Alek (woj. świętokrzyskie) urodził się 17 września 2012r. z obniżonym napięciem mięśniowym, asymetrią prawostronną i bustronnym niedosłuchem odbiorczym. Od urodzenia jest rehabilitowany, a odkąd skończył 7 miesięcy uczęszcza na terapię psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną. Wszystko po to, aby jego małe ciałko mogło normalnie funkcjonować, a słuch mógł się rozwijać.
Pomimo wszystkich niepełnosprawności, Alek jest pogodnym i beztroskim dzieckiem. To urodzony elektryk i mechanik – kocha majstrować przy gniazdkach, śrubkach i odkurzaczu. Kocha zabawę garnkami, łyżkami i pokrywkami. Kocha też bawić się w chowanego, zjeżdżać po oparciu fotela i bujać się w kocu. Uwielbia książki – zarówno samodzielnie oglądać, jak i słuchać, kiedy mama czyta. Ale najbardziej kocha włączyć sobie dźwięk muzyki i tańczyć ruszając niezgrabnie pupą i głową. Kocha wszystko, co jest związane z dźwiękami, im głośniejsze tym atrakcyjniejsze. Ale uśmiech jego znika, gdy się do niego szepcze…

Synek potrzebuje aparatów słuchowych, które po dofinansowaniu z NFZ kosztują 6300 złotych oraz rehabilitacji, która miesięcznie wynosi około 1000 złotych. Wszystko to przekracza nasze możliwości finansowe. A jest to niezbędne, by synek mógł  sobie radzić w przyszłości.

Dlatego serdecznie proszę o pomoc ludzi o dobrym i szlachetnym sercu.
Mama rozbrykanego Alusia

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Olka, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millenium nr: 
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze
 z dopiskiem: „Dla Aleksandra Kalwata”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Olka i jego mamy.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony