Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Artur Maleszewski

artur-meleszewskiArtur (woj. mazowieckie) urodził się w 2010 roku.

Przyszedł na świat z zamartwicą, niewydolnością oddechową i padaczką. Następstwem jednego z wczesnych ataków epilepsji był obrzęk mózgu. Na dwa i pół tygodnia wprowadzono dziecko w śpiączkę farmakologiczną, a po wybudzeniu diagnoza nie pozostawiała żadnych złudzeń – jednoznacznie stwierdziła Dziecięce Porażenie Mózgowe.

Ze względu na stan ogólny i częste ataki padaczki Artur potrzebuje stałej opieki. Chłopiec nie chodzi, nie mówi, nie potrafi samodzielnie jeść, a pije wyłącznie przez smoczek lub z kubka-niekapka. Pionową postawę zawdzięcza jedynie pionizatorowi i ortezom. Musi być pieluchowany.

Lista zaleconych form rehabilitacji przeraża nie tylko rodziców: kinezyterapia, terapia zajęciowa, masaż klasyczny, terapia neurologopedyczna, terapia pedagogiczna i psychologiczna.

Dlaczego to takie przerażające?
Przede wszystkim dlatego, że żadnego ze specjalistów nie ma w miejscu zamieszkania rodziny. Na każde zajęcia trzeba dojeżdżać do Ostrowi Mazowieckiej. Część ćwiczeń można wykonywać samemu w domu, jednak jest do nich potrzebne właściwe wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny. Ani na dojazdy, ani na zakup sprzętu, a tym bardziej na opłacenie prywatnych wizyt terapeuty w domu nie stać rodziny.

Artur ma młodszą siostrzyczkę i niepełnosprawnego dziadka. Rodzice bardzo by chcieli,  żeby nikomu nie brakowało ptasiego mleka, ale czasami na to zwykłe wydają ostatni grosz.

Koszty leków, dojazdów do lekarzy i specjalistów rehabilitacji przekraczają 1000 złotych miesięcznie. Przy skromnych dochodach rodziny zaspokojenie wszystkich potrzeb graniczy z cudem. 

Potrzebna jest pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Artura, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% – KRS 0000140007
zawsze z dopiskiem „dla Artura Maleszewskiego”.

W imieniu Artura i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony