Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Bartosz Gruszczyński

BArtek

Bartosz (woj. mazowieckie) urodził się w 2007 r. ma dwóch braci: Adasia i Jasia. Gdy miał trzy lata, zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy i wymaga stałej, intensywnej, specjalistycznej opieki terapeutycznej.

Chłopiec dzięki intensywnej terapii zaczyna mówić, chociaż dalej ma słaby kontakt z otoczeniem. Zajęcia, na które uczęszcza dwa razy w tygodniu dają efekty w poprawie jego funkcjonowania. Jednak droga przywrócenia Bartoszka społeczeństwu jest jeszcze daleka, a osiągnięcie przez niego większej samodzielności zależy od niezwykle kosztownej, wielopoziomowej rehabilitacji, która przerasta nasz domowy budżet. Obecnie samotnie zajmuję się dwójką synów a cała terapia związana z Bartoszkiem, zapewnienie mu opieki i organizacja wizyt u specjalistów spoczywają wyłącznie na mnie. Miesięczne koszty związane z jego niepełnosprawnością wynoszą ponad 2200 zł. Składają się na nie wydatki na: terapię logopedyczną, terapię ręki, terapię integracji sensorycznej, terapię behawioralną i ulubioną przez Bartosza hipoterapię oraz, oczywiście, koszty dojazdów na wszelkie zajęcia i do lekarzy.

W ostatnim okresie u Bartosza stwierdzono upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim co dodatkowo wymagać będzie wzmożonej pracy ode mnie, jego braci i terapeutów.
Na szczęście Bartoszek jest bardzo dobrym i pogodnym dzieckiem, które swoimi postępami wynagradza nam cały trud włożony w jego wychowanie i rozwój.

Wierzę, że czytając ten apel nie pozostaną Państwo obojętni na nasz los i pomoc nadejdzie. Proszę wszystkich o dofinansowanie terapii Bartoszka. Pozyskane środki pieniężne są niezbędne aby wyrwać chłopca z autyzmu i zapewnić mu lepszą przyszłość.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Bartoszka , proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem „dla Bartosza Gruszczyńskiego”.

W imieniu Bartoszka i jego taty wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Można również pomóc rozpowszechniając plakaty z apelem o pomoc dla Bartosza (do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony