Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Daria Melańczuk

Daria (woj. zachodniopomorskie) urodziła się w 1996 r. W 2006 r. zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową kości – chłoniaka piszczeli. Poddana została intensywnej, niezwykle obciążającej organizm chemioterapii. W wyniku choroby wyniszczającej kości Daria doznawała tzw. złamań patologicznych. Efektem chemioterapii i radioterapii jest obniżona odporność organizmu Darii oraz lewa noga za krótka zarówno w udzie jak i piszczeli o 10 cm.

Od 13.12.2013 r. jest po operacji polegającej na założeniu aparatu Ilizarowa w celu wydłużenia kości udowej. Będzie go nosić ok. 9 miesięcy. W następnej kolejności planowane jest wydłużanie kości piszczelowej.
Daria
Aby wygrać z  chorobą wymaga, częstych cotygodniowych kontroli i ciągłej, kosztownej rehabilitacji, za którą miesięczne opłaty przekraczają 4000 zł. Obecna seria rehabilitacji jest zaplanowana na dziewięć miesięcy. Do tego dochodzą koszty opatrunków, dojazdów do szpitala w Poznaniu i częściowo niefinansowane z NFZ badania specjalistyczne. Darii niezbędna jest także stała opieka. Ten ostatni warunek wymagał od samotnie wychowującej ją mamy rezygnacji z pracy. Utrzymują się z niskich alimentów oraz świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oznacza to, że wszystkie te wydatki są dla Darii nierealne do opłacenia. Pomóżcie Darii wrócić do zdrowia. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Darii prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millenium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 676 33382
a także o przekazanie 1%
zawsze z dopiskiem: „Dla Darii Melańczuk”

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Darii i jej mamy.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony