Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Emilia Miśkiewicz

Emilka_Miśkiewicz_-_podopieczna_Fundacji

Emilia (woj. swiętokrzyskie) urodziła się w 2011 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową, wrodzonym wodogłowiem, obustronnie zwichnietymi stawami biodrowymi, stopami końsko-szpotawymi, niedowładem kończyn dolnych. Przez miesiąc leżała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W trakcie pobytu miała 3 operacje: zamknięcie przepukliny, wstawienie zastawki komorowo-otrzewnowej i zwężenie odbytu.

W piątym miesiącu życia miała operację polegającą na podcięciu ścięgien Achillesa. Później zostały zakupione szyny na stopy. Obecnie jest już po operacjach bioderek i stóp (to była już dziewiąta operacja dziewczynki), częki czemu raczkuje. Ma szanse na chodzenie, lecz aby to było możliwe, konieczny jest zakup specjalnych łusek lub ortez ortopedycznych. Emilia jest pod stałą opieką neurologa dziecięcego, jest też codziennie rehabilitowana w ośrodku rehabilitacyjnym oraz dodatkowo w domu, dwa razy w miesiącu.

Rodzina Emilii jest czteroosobowa (dziewczynka ma starszego brata). Jedynym żywicielem rodziny jest ojciec dzieci. Ja, ze względu na chorą córeczkę nie mogę podjąć pracy. Dziecko bowiem wymaga systematycznej rehabilitacji, wizyt kontrolnych oraz – w nagłych sytuacjach – leczenia szpitalnego. Korzystamy z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach.

Przychody naszej rodziny nie wystarczają na pokrycie kosztów leczenia Emilii. Trudno jest nam podołać tym wydatkom (ok. 1000 zł miesięcznie), dlatego prosimy o pomoc finansową w leczeniu naszej córeczki.

Emilka jest pogodna, radosna, uśmiechnięta; nie poddaje się, chce wszystko robić sama, w tym także wchodzi na łóżko, fotel i krzeseło, z czego jest bardzo zadowolona.

Mama Emilii – Marta Miśkiewicz.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Emilię, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Emilii Miśkiewicz”.

W imieniu Emilii i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony