Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Fabian Naworski

received_1221570511282152_resized

Fabianek (woj. wielkopolskie) urodził się w roku 2013 jako wcześniak.

Fabianek od urodzenia ma przewlekłą chorobę nerek na podłożu uropatii, tj. ma wyłonioną z lewej strony przetokę moczowodową.
Fabian ma złożoną wadę, nie dość że w pęcherzu ma torbiel, dodatkowo ta torbiel zniszczyła nerki przez zablokowany przepływ moczu. W tej chwili nerki nadają się tylko do przeszczepu a torbiel w pęcherzu naraża na ciągłe zakażenia co z kolei uniemożliwia podłączenie nowej nerki w razie przeszczepu do pęcherza. Fabianek najprawdopodobniej będzie miał urostomię.  Urostomia to wyprowadzenie dróg moczowych przez powłoki brzuszne z pominięciem cewki moczowej, pęcherza, a czasem nawet odprowadzanie moczu prosto z nerki tzn. że grozi mu noszenie do końca życia woreczka na mocz.
Obecnie jest w trakcie włączania do leczenia nerko zastępczego ( kwalifikuje się do leczenia dializami) i zgłaszany  jest na listę oczekujących do transplantacji nerki. Czeka nas przeszczep. Choroba ta powoduje pragnienie picia co z kolei niszczy moczowody przyczyną czego Fabian  ma refluksy najwyższego V stopnia.
Jest leczony nefrologicznie i urologicznie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Bardzo często jeździmy na wizyty kontrolne do Warszawy. W styczniu jedziemy na kolejną operację.
Lekarstwa, środki higieny, częste wizyty lekarskie to wysokie obciążenie dla naszej rodziny.
Fabianek ma jeszcze 2 rodzeństwa 🙂 brata i siostrę z którymi bardzo lubi się bawić. Jako starszy brat jest bardzo opiekuńczy i troskliwy.
Fabcio uwielbia gotować i uwielbia oglądać MasterChefa.
Kocha zwierzęta, uwielba naszego pieska Rasti, bawi się z nią, opiekuje się nią, karmi, codziennie czesze jej długą sierść.
Bardzo lubi wspólne czytanie książek, uwielbia rysować i malować.
Fabcio jest bardzo koleżeńskim i kontaktowym chłopcem, ma bardzo dużo kolegów w przedszkolu. Nawiązał tam nawet swoje pierwsze przyjaźnie.
 
 

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Fabianowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Fabiana Naworskiego”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Fabianka i jego rodziców.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony