Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Filip Stawecki

Filipek (woj. podlaskie) urodził się w 2012r. i otrzymał 10 pkt. w skali Apgar.

W okresie niemowlęcym miał osłabione napięcie mięśniowe, nie dał rady podnosić główki i był rehabilitowany metodą Vojty a po jej zakończeniu metodą NDT Bobath.
Dzięki ćwiczeniom synek zaczął się prawidłowo rozwijać. Był szybki, wszędzie go było pełno. Lubił książeczki i potrafił nauczyć się na pamięć wierszyków, które mu czytałam, próbował samodzielnie liczyć.
Gdy Filip poszedł do przedszkola zauważyliśmy, że nie lubi prac manualnych, zajęć ruchowych i, że sprawiają mu one wiele problemów. Początkowo myśleliśmy, że nie lubi takich zajęć i stąd brak zainteresowania. Jednak z czasem zaczął odstawać od grupy, widać było, że rozwinął się w mniejszym stopniu niż jego rówieśnicy.
Po konsultacji z lekarzami, m.in. z ortopedą, zaczęliśmy rehabilitację, gdyż u synka stwierdzono słabe napięcie mięśni, wiotkość stawów i niezgrabność ruchową. Słabe mięśnie i wiotkie stawy powodują, że Filip szybko się męczy, jego ruchy są niestabilne i nie jest w stanie przez dłuższy czas pewnie trzymać kredki lub łyżki.
Niestety, wizyta u genetyka potwierdziła u Filipa zespół Ehlersa-Danlosa – nieuleczalną, genetyczną chorobę tkanki łącznej. Nadmierna elastyczność skóry i stawów powoduje, że wzrasta ryzyko urazów kostno-stawowych, deformacji a osłabione mięśnie muszą wykonywać podwójną pracę, żeby utrzymywać ciało naszego synka. Aby zapewnić mu dobrą jakość życia i rozwoju, wzmocnić mięśnie i stawy synek musi uczęszczać na rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną, zajęcia pedagogiczne – są to jedyne możliwości leczenia zespołu Ehlersa-Danlosa. Rokowanie jest niepewne a choroba może postępować w miarę wzrostu. Chcielibyśmy jako rodzice jak najlepiej pomóc Filipowi, żeby w przyszłości nie odstawał od rówieśników, żeby nie przeżywał nieprzyjemności w szkole i poradził sobie w dorosłym życiu.
Niestety, terapie i rehabilitacje są kosztowne a mamy też na utrzymaniu młodszego synka Michałka, który jest podopiecznym Fundacji i dzięki pomocy wspaniałych darczyńców zdrowieje.
Z całego serca prosimy o wsparcie w rehabilitacji Filipa aby zapewnić mu zdrowie i dobrą przyszłość.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Filipowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1%
zawsze z dopiskiem: „Dla Filipa Staweckiego”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony