Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Jerzy Czerniak

Jurek (woj. lubuskie) urodził się w 2010 roku.

To bardzo wesoły i pogodny chłopiec.
U Jurka stwierdzono zaburzenie rozwoju mowy (rozumienia i nadawania) spowodowane brakiem dominacji lewej półkuli dla funkcji przetwarzania języka – alalia z komponentem ze spektrum autyzmu oraz opóźniony rozwój psycho-ruchowy.
Największym problemem Jurka jest bardzo uboga mowa. Stanowczo za mało, by móc normalnie funkcjonować. Terapia i leczenie doprowadziły do tego, że na pierwszy rzut oka nie widać nic złego. Dopiero gdy ktoś zapyta Jurka, nie odpowiada lub reaguje krzykiem, nie dlatego, że jest niegrzeczny, tylko dlatego, że się boi, ponieważ inaczej odbiera świat. Brak mowy przeszkadza Jurkowi w nauce i w kontaktach z rówieśnikami.
Jurek korzysta z terapii logopedycznej, pedagogicznej i rehabilitacji ruchowej. Uczęszcza na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Powinniśmy zwiększyć intensywność terapii i rehabilitacji Jurka. Miesięczny koszt leczenia znacznie nadwyręża nasz domowy budżet. Zaproponowano nam metodę wspierającą leczenie Jurka, ale jej koszt jest znaczny. Jedna sesja ( minimum 30 h – ok. dwa tygodnie) to koszt 3.600. W Polsce temat zaburzeń mowy, autyzmu nie jest zbytnio nagłośniony. Wszelkie terapie i sposoby leczenia nie są refundowane przez NFZ.
Terapia Jurka wymaga nie tylko dużych nakładów finansowych, ale też dużego nakładu czasu ze strony naszej jako rodziców.
Wierzymy, że codzienna praca w domu, praca z logopedą, pedagogiem, terapeutą i rehabilitantem pomoże w rozwoju jego mowy.
Wierzymy, że pomożecie państwo Jurkowi. Podarujcie mu kawałek waszego serca.

Za okazane serce bardzo dziękujemy
Jurek i rodzice

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Jurka, proszone są o przekazywanie darowizn i/lub 1% podatku na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 z dopiskiem „dla Jurka Czerniaka”.

W imieniu Jurka i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony