Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Maciej Dopierała

Maciek

Maciuś (woj. łódzkie) urodził się 14 kwietnia 2012 r. Od 10 miesiąca choruje na „Zespół Celiakii”. Choroba ta powoduje u Maciusia spadek wagi, przewlekłe biegunki, zaburzenia wzrostu, nudności, wzdęcia, powiększoną wątrobę. Maciuś przy tej chorobie stał się nadpobudliwy. Jego ataki histerii kończą się bezdechem, co bezpośrednio zagraża jego życiu. W wyniku kolejnych badań okazało się, że ma również epilepsję. W listopadzie musieliśmy Maciusia reanimować bo podczas bezdechu przestało bić serduszko i nie oddychał. Obecnie jedyną terapią na Celiakię jest dieta bezglutenowa. Należy przy tym zrezygnować ze wszystkich produktów żywnościowych z gatunków zbóż zawierających gluten. Ilość glutenu nie odgrywa przy tym żadnej roli, ponieważ nawet najmniejsza ilość glutenu lub ilości śladowe glutenu mogą spowodować uszkodzenia jelit a w najgorszym przypadku raka jelit.

Jedynym lekiem na chorobę Maciusia jest dieta i jeszcze raz dieta. Maciuś jest pod stałą opieką Szpitala w Kaliszu w Przychodni Gastroenterologicznej.
Nasza rodzina utrzymuje się z zasiłku z MOPS, zasiłków rodzinnych na dzieci oraz alimentów. Ucieczka przed byłym mężem (katem rodziny) zmusiła nas do wiecznej tułaczki. Obecnie mieszkamy w udostępnionym nam przez dobrych ludzi starym domku bez żadnych wygód. Nie stać nas na urządzenie w nim łazienki. Zimą zerwalo dach, który na mrozie prowizorycznie zabezpieczaliśmy przed przeciekaniem.

Poza Maciusiem w rodzinie jest jeszcze dwoje dzieci. Na szczęście syn i córka są zdrowi, bo ani ja ani mąż nie należymy do okazów zdrowia – oboje mamy astmę. Mąż jest po chemioterapii w 1997r, natomiast ja po „na szczęście lekkim wylewie”.
Miesięczne koszty diety dla Maciusia wynosi około 1000 zł i przekraczają możliwości finansowe naszej rodziny.

Dziękujemy za pomoc Monika i Piotr – rodzice Maciusia.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Macieja, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem „dla Macieja Dopierały”.

W imieniu Macieja i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony