Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Mikołaj Openchowski

MikołajMikołaj Openchowski (woj. pomorskie, urodził się w 2007 roku), cierpi na autyzm dziecięcy. Przez pierwsze lata życia jego funkcjonowanie nie budziło większego niepokoju, jednak w szóstym roku życia nastąpił regres w rozwoju. Zdiagnozowano niepełnosprawność sprzężoną – autyzm dziecięcy oraz upośledzenie umysłowe w stopniu z pogranicza lekkiego i umiarkowanego. Mikołaj nie nawiązuje prawidłowego kontaktu z rówieśnikami ani z dorosłymi. Dodatkowo sprawę komplikuje nadpobudliwość psychoruchowa, nie potrafi utrzymać uwagi.  

Praca terapeutyczna i opieka nad Mikołajem jest czasochłonna. Polega na wizytach u lekarzy specjalistów, przygotowaniu do obowiązkowych zajęć szkolnych oraz udziale w dodatkowych cyklicznych zajęciach terapeutycznych (np. terapia integracji sensorycznej opłacana przez nas). Jednak przede wszystkim nasze dziecko wymaga stałej pracy w domu: codziennego masażu, ćwiczeń usprawniających dużą  i małą motorykę, utrwalania umiejętności typowo szkolnych, tj. czytanie, pisanie, liczenie. Etapy regresu rozwojowego są wpisane w tę chorobę, więc bez ustawicznego powtarzania umiejętności te zanikają.

Opieki nad Mikołajem nie udało się połączyć z realizowaniem obowiązków zawodowych. Musiałem zrezygnować z pracy, co automatycznie  wiązało się  z rezygnacją  z niektórych płatnych zajęć. Wiemy,  jak ważne jest, by pomagać mu kompleksowo. Marzymy o turnusach rehabilitacyjnych  dla naszego dziecka, o finansowym  wsparciu w  prowadzeniu terapeutycznym (hipoterapia, zajęcia na basenie, terapia SI).

W skład naszej rodziny wchodzą:  ja – Lech, z zawodu nauczyciel, obecnie nieczynny zawodowo, moja żona, Kasia, również nauczycielka , dziewięcioletni Mikołaj oraz niespełna dwuletni Bruno.

Na dzień dzisiejszy źródłem naszych dochodów jest pensja mojej żony oraz świadczenie pielęgnacyjne, które otrzymuję z Urzędu Miasta w Gdyni. 

Mieszkamy w Gdyni w bloku. Spłacamy kredyt mieszkaniowy w wysokości 1200 złotych miesięcznie.

Wierzymy, że jakiekolwiek wsparcie ze strony Fundacji może wpłynąć na poprawę stanu psychofizycznego naszego dziecka oraz, co za tym idzie, w przyszłości ułatwić mu start w samodzielne życie. Dlatego bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Mikołajowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Mikołaja Openchowskiego”.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Mikołaja i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony