Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Milenka Dobrosz

Milenka

Milenka (ur. w 2016 r.woj. mazowieckie) to słodka blondyneczka, grzeczniutka i uśmiechnięta. 

Niestety, mamie jest bardzo trudno odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech, gdyż jest przygaszona troskami z powodu choroby córeczki. 

Milenka przyszła na świat z wrodzoną artogrypozą. To choroba, która powoduje rosnące przykurcze mięśni, a w konsekwencji deformację stawów oraz dysfunkcję rączek i nóżek. Rączki dziewczynki są zawsze podwinięte, a nóżki końsko-szpotawe i bardzo zniekształcone.

Już jako siedmiotygodniowe maleństwo Milusia przeszła swoją pierwszą operację polegającą na wydłużeniu mięśni Achillesa. Z gipsem na obu nogach starała się być bardzo dzielna. I nadal jest, chociaż blizny wciąż są widoczne.nóżki milenki

Następnym etapem korekcji nóżek jest umieszczenie stópek w tak zwanej szynie Mitchella. To urządzenie, które kupuje się wraz ze specjalnie dostosowanymi butami korekcyjnymi. Unieruchomione na sztywno stawy w skorygowanej pozycji wymuszają właściwe ustawienie ciała. Istnieje szansa, że dzięki tej szynie Milenka uniknie kolejnych operacji. Nie będzie biegać i machać radośnie nóżkami, ale w tej chwili najważniejsze jest jej zdrowie, a w przyszłości możliwość chodzenia.

Zakup szyny (ok. 2000 zł), to tylko mały wycinek wydatków związanych z rehabilitacją Milusi. Konieczne są żmudne ćwiczenia, masaże i fizjoterapia. Niestety, tylko niewielka część zalecanych zabiegów jest refundowana. Żeby zapewnić ich ilość wystarczającą dla poprawy stanu stawów, potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach, gdyż rodzina nie podoła takim wydatkom, które przekraczają 1500 zł miesięcznie.

Milenka ma starszego brata Jakuba, który uczęszcza do gimnazjum. Mama musiała zrezygnować z pracy zawodowej, gdyż całe dnie i noce poświęca na opiekę nad chorą córeczką, w czym dzielnie wspiera ją syn i mąż.

Jedynym żywicielem całej czwórki jest tata, który choćby dwoił się i troił, nie jest w stanie uzyskać takich dochodów, które zapewnią nie tylko utrzymanie rodziny i ogrzanie malutkiego domku, ale również rehabilitację dla córeczki.

Zwracamy się zatem z prośbą o pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Milence proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – Organizacji Pożytku Publicznego
w Banku Millenium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze 
z dopiskiem: „dla Mileny Dobrosz”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Milusi i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony