Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Staś Wirkus

Staś_Wirkus

Zwracam się o pomoc dla mojego Stasia (woj. kujawko-pomororskie).

Synek urodził się w 2007 roku jako drugi bliźniak. Ma zespół Downa, cierpi na poważną wadę serca, nadciśnienie płuc oraz problemy z tarczycą.

Uwielbia, kiedy otaczają go dźwięki, więc najchętniej nie przestawałby grać w gry muzyczne. Niestety z jego słuchem jest bardzo źle – czeka go operacja uszka.

Nasza rodzina składa się z siedmiu osób (w tym pięcioro dzieci). Mój mąż także choruje, jest po trepanacji czaszki, udarze mózgu. Ma bezwład jednej strony i też wymaga opieki i specjalistycznego leczenia. Zajmowanie się chorym mężem i dziećmi zaczyna być ponad moje siły.

Po wielu latach mieszkania na działkach otrzymaliśmy upragnione mieszkanie. Staś ma teraz sterylne warunki, jakich wymaga stan jego zdrowia. Niestety, radość spotyka się tu z rozterką, bowiem przy skromnych dochodach do wszystkich wydatków doszły nam koszty utrzymania tego pięknego mieszkania.

Utrzymujemy się całą rodziną z renty męża oraz z zasiłków – razem nie jest to dużo. Po dokonaniu obowiązkowych opłat na wydatki całej rodziny (w tym jedzenie, ubrania i przybory szkolne dla dzieci) zostaje niewiele. Miesięczny koszt leczenia Stasia lekami na tarczycę, ciśnienie i neurologicznymi przekracza tysiąc złotych. Do tego dochodzą koszty przejazdów do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie musimy meldować się co 80 dni – to dla nas wyprawa prawie jak dookoła świata. Dlatego zwracam się z apelem do ludzi o ciepłych i dobrych sercach o pomoc w leczeniu mojego dziecka. Liczy się dla nas każda złotówka.

Elżbieta Wirkus

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Stasia , proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:


05 1160 2202 0000 0000 6763 3382


a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem „dla Stasia Wirkusa”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony