Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Veronika Sedliaruk

Veronika_Sedliaruk2

Veronika urodziła się w 2008 roku na Ukrainie, gdzie również mieszka. Jest dziewczynką pełną życia, kochającą taniec, a na jej twarzy zawsze gości uśmiech. Jej kłopoty częły się zanim przyszła na świat. Ciąża mamy miała bardzo trudny przebieg, a ciężki poród był kolejną przyczyną powikłań. Już wtedy zdiagnozowano u Veroniczki mózgowe porażenie dziecięce. Leczenie i rehabilitacja w Kijowie, w Ukraińskim Ośrodku Medycznym Rehabilitacji Dzieci z Chorobami Układu Nerwowego i Psychiki dawały rezultaty. Dziewczynka zaczęła chodzić, co było wielką radością dla rodziców. Jednak radość ta nie trwała długo.

Gdy Veronika skończyła dwa latka zachorowała na grypę. To był największy cios w naszym życiu. Choroba mogłaby się wydawać niegroźna, lecz nasza córeczka przestała chodzić, porusza jedynie prawą ręką. Ten stan trwa już 4 lata. Byliśmy u najlepszych specjalistów naszego kraju, ale niestety, bez skutku. Oddalibyśmy wszystko, ale jedyne co mamy to nasze życie, które w całości poświęcamy naszej córeczce. Dlatego teraz  prosimy o pomoc właśnie Was, drodzy ofiarodawcy.

Mimo tak strasznej diagnozy nasze dziecko nie poddaje się i walczy, a my razem z nim. 

Veronika wymaga systematycznego leczenia i regularnej, długotrwałej, kosztownej rehabilitacji. Konieczny jest dla niej szereg zajęć z zakresu terapiii logopedycznej, psychologicznej, pedagogicznej, jak i specjalistyczne ćwiczenia ruchowe. Możliwości, jakie daje lecznictwo na Ukrainie nie rokują poprawy, dlatego zdecydowaliśmy się pojąć dalszego leczenia w Polsce. Veronika nie ma polskiego ubezpieczenia, więc wszystkie koszty leczenia: każde prześwietlenie, każdy posiłek szpitalny, pobranie krwi, czy podanie leku jest odpłatne. 

Veronika potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia ortopedycznego i medycznego, niezbędnego w codziennej rehabilitacji, której celem jest usprawnienie dziecka i przywrócenie (a właściwie wyćwiczenie od podstaw) umiejętności nieodzownych do codziennego funkcjonowania. 

Podliczyliśmy wszystkie przewidywane koszty leczenia córeczki w Polsce. 850 zł jeden dzień pobytu Veroniki na oddziale, 3-5 konsultacji lekarskich – każda ok. 140 zł., badania diagnostyczne – ok. 700 zł. dziennie, plus koszt rehabilitacji 250 zł/dobę. Ogólna suma 35 tys. złotych przeraziła nas. Bez Waszej pomocy nie udźwigniemy tych wydatków nawet angażując w nie całą naszą rodzinę i przyjaciół. Dlatego prosimy o wsparcie darczyńców.

Wielką radością każdego rodzica jest etap, w ktorym dziecko stawia swoje pierwsze kroki. Naszym upragnionym marzeniem jest to, aby przeżyć tę chwilę ponownie.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Veronice proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Veroniki Sedliaruk”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Veroniki i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony