Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Weronika Wróbel

weronika_Wróbel2

Życie Weroniki (woj. lubuskie) usłane jest pasmem nieszczęść. Dziewczynka ma trójkę rodzeństwa – siostrę i dwóch braci. Ich mama już nie żyje, ale nigdy nie okazywała swoim dzieciom miłości, ani nie zapewniała właściwej opieki. Tato równiez nie interesuje się losami swoich dzieci.

Rodzina zastępcza stworzyła dziewczynkom ciepły, bezpieczny dom, w którym czują się akceptowane i doceniane. Daje im stabilizację życiową, wsparcie emocjonalne, mobilizację do nauki. Jednak rodzice zastępczy sami borykają się z problemami zdrowotnymi i finansowymi.

Weronika urodziła się w 1998 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Przeszła też operację powiększenia pęcherza i przeszczep moczowodu. Wymaga stałej opieki i pielęgnacji ze strony opiekunki, co związane jest z potrzebą cewnikowania i płukania jelit. Jedna z jej nerek jest poważnie zagrożona

Dziewczynka jest pod opieką urologa, chirurga, ortopedy, nefrologa, kardiologa, neurologa i pediatry. Do końca życia zdana jest na zażywanie leków i uporczywą, żmudną rehabilitację. Miesięczne wydatki na podstawowe leki i materiały opatrunkowe to ok. 1000 zł.

Pomimo ogromnych starań rodzice zastępczy nie mają możliwości zapewnienia pełnego wyposażenia Wreoniki w konieczne środki. Potrzebna jest pomoc

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Weronice proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382  
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Weroniki Wróbel”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Weroniki i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony