Duszyński Michał

(woj. mazowieckie) ur. w 2011 roku. Niedowidzi, jest alergikiem i ma upośledzony słuch.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Michała, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382 a także o przekazanie 1%  z dopiskiem „dla Michała Duszyńskiego”.

W imieniu Michała i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Wpłać przez Przelewy24

Michał Duszyński

 

Urodził się 11.07.2011 roku z zespołem wad wrodzonych  tj. znacznym niedowidzeniem – na lewe oczko Michaś widzi zaledwie w 1%, – ma nadzwroczność prawe 6 dioptrii, astygmatyzm, niedorozwój lewej dłoni, alergię pokarmową i skórną, a ostatnio okazało się, że również niedosłuch i łysienie plackowate.

 

Synka wychowuję samotnie, jego ojciec nie interesuje się losem dziecka ani nie świadczy alimentów na jego utrzymanie.

 

Nie posiadam żadnej rodziny – moi rodzice nie żyją, nie możemy liczyć na niczyje wsparcie.
Ja pracuję w wymiarze połowy etatu, ponieważ nie mogę dopasować godzin pracy z dowozem i odbiorem synka z zerówki. Mój niewielki zarobek brutto. świadczenie rodzinne, zasiłek rodzinny oraz pielęgnacyjny wystarczają nam na podstawowe utrzymanie, jednak są niewystarczające przy wydatkach związanych z rehabilitacją wzroku i przeciwdziałaniu alergii.

 

Mieszkamy w 24-metrowym jednopokojowym mieszkaniu, które wynajmuję, więc znaczną część dochodu pochłania koszt najmu mieszkania. W chwili obecnej oczekuje na mieszkanie komunalne od miasta, ale na razie na takowy lokal nie mam szans.

 

W zaistniałej sytuacji zdecydowałam się zwrócić do Państwa o pomoc, gdyż Michałek potrzebuje ćwiczeń ortoptycznych. Ćwiczymy w domu, ale według Pani doktor Werczyńskiej ze szpitala w Wołominie to za mało, gdyż lewe oczko Michasia jest również obarczone zespołem leniwego oka i to co wypracujemy w lewym oczku do skończenia 7 roku życia, tak już zostanie.

 

Koszt godziny ćwiczeń to 80 zł. Synek potrzebuje również wczesnego wsparcia rozwoju, terapii SI, ponieważ cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej, terapii ręki ze względu na jej niedorozwój, Dwukrotnie przekładano termin operacji lewej rączki Michasia ze względu na stan zdrowia synka, teraz będziemy ustalać trzeci termin operacji.

 

Michaś potrzebuje również specjalnej diety, gdyż od urodzenia ma skazę białkową – dieta bezglutenowa i możliwie całkowicie bez E-substancji.

 

Synek ma zaburzenia równowagi – tutaj też potrzebuje ćwiczeń i rehabilitacji.

 

Michaś nigdy nie był, na wakacjach i żadnym turnusie rehabilitacyjnym ponieważ brakuje mi na ten cel finansów, tym bardziej, że pobyt musiałby być w miejscu przyjaznym dla niedowidzących.

 

Nasza sytuacja nie jest łatwa: wynajem mieszkania, opłaty za przedszkole integracyjne, dojazdy do specjalistów, prywatne wizyty (te refundowane wyznaczono, gdy będzie za późno na wszelką interwencję, bo wada się pogłębi i utrwali nieodwracalnie), dieta, balsamy łagodzące świąd i leczące zmiany skórne, leki… Wszystko to powoli podcina mi skrzydła. Tym bardziej, ze nie mam żadnego wsparcia oprócz życzliwości Fundacji.

 

Z głębi serca proszę o wsparcie leczenia i rehabilitacji mojego synka, aby choć trochę poprawić wzrok mojego dziecka i ubarwić jego dzieciństwo.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, DOBRO POWRACA
mama MICHASIA DUSZYŃSKIEGO

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane do faktur)

ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 15:00

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %