Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Poradnik dla rodziców chorych dzieci

Zamieszczony na tej stronie Poradnik dla rodziców chorych dzieci zawiera kompendium wiedzy ułatwiającej poruszanie się w zawiłościach urzędowych. Poniżej znajdą Państwo porady gdzie, co, w jaki sposób załatwić, jakie prawa Państwu przysługują i w jaki sposób można je wyegzekwować.

W ramach Poradnika zebraliśmy dla Państwa informację dotyczącą wszelkich możliwości uzyskania pomocy, w tym wparcia finansowego, które administracja państwowa i samorządy terytorialne  gwarantują w chorobie i niepełnosprawności. Dowiedzą się Państwo, jakie dokumenty są niezbędne do załatwienie poszczególnych formalności, łącznie z przekierowaniem do stron, skąd można pobrać wymagane formularze.

Posługując się Poradnikiem dla chorych dzieci odszukają Państwo lekarzy specjalistów, szpitale, ośrodki zdrowia i ośrodki rehabilitacyjne.

Poradnik dla rodziców chorych dzieci zawiera również bezpośrednie przekierowania do stron instytucji, z którymi najczęściej stykają się rodzice szukający informacji.

Mamy nadzieję, że w poradniku dla chorych dzieci bez problemu znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania. 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Fundacją. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, aby służyć wsparciem.

 Jak uzyskać pomoc od Fundacji?

         Orzekanie o niepełnosprawności

 Zasiłki i dofinansowania:

Edukacja ucznia niepełnosprawnego

Transport:

         Pies przewodnik

Wykazy instytucji wspomagających:

Przydatne linki:

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony