Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Tadeusz Urbaniak

tadeuszekTadeusz (woj. dolnośląskie) urodził się 22.02.2011 r.
Jest pod stałą opieką Dziecięcej Poradni Neurologicznej w Gnieźnie.
Obecnie uczęszcza do szkoły podstawowej w Kościanach, gdzie ma przystosowany do swoich możliwości program nauczania.

U chłopca wykryto w marcu 2016 roku epilepsję. Tadeusz ma trudności z utrzymaniem koncentracji. Bardzo szybko traci zainteresowanie wykonywaną czynnością. Uwielbia oglądać bajki. Nagłe zmiany nastrojów często doprowadzają go do łez. Najbezpieczniej Tadzik czuje się w obecności mamy. Chłopiec wymaga systematycznych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Jest pod stałą opieką logopedyczną, neurologiczną itp. Wizyty u logopedy są zazwyczaj dwie w miesiącu z racji tego, że odbywają się na kasę chorych, prywatnie wizyty są dość kosztowne (koszt leków, dojazdów do specjalistów i rehabilitacji to ok. 1000 zł miesięcznie).

Mama Tadeusza jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym, z racji tego nie może podjąć żadnego zatrudnienia. Rodzice ze względu na własne ograniczenia mają także trudności z samodzielnym stymulowaniem rozwoju dziecka. Rodzina utrzymuje się z renty socjalnej matki chłopca oraz zasiłków z budżetu państwa, które wystarczają na bardzo skromne utrzymanie. Ojciec chłopca obecnie jest osobą bezrobotną.

Rodzice ze względu na własne ograniczenia mają także problem samodzielnym stymulowaniem rozwoju syna.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Tadzikowi proszone są o przekazanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
A także o przekazanie 1%
Zawsze z dopiskiem „Dla Tadzia Urbaniaka”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Tadeusza i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony