Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Apteczki na wycieczki

Utworzono: środa, 30 października 2013

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom oraz Collegium – Szkoła Służb Medycznych zapraszają Uczniów Szkół Podstawowychdo udziału w programie:

APTECZKI NA WYCIECZKI
Projekt ten przewiduje przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla przedstawicieli klas IV szkół podstawowych.

Każdy uczestnik szkolenia uzyska CERTYFIKAT OPIEKUNA APTECZKI SZKOLNEJ.

Szkoły biorące udział w programie otrzymają od organizatorów po dwie apteczki wycieczkowe wraz z wyposażeniem.

Projekt rusza od września 2013 roku. Ze względu na siedzibę Fundacji pierwszymi szkołami, które zostały do niego zaproszone są placówki Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Akcja stopniowo będzie się rozszerzać. Chcemy, aby do roku 2015 każda szkoła w stolicy została wyposażona w przenośną apteczkę wycieczkową, a przede wszystkim, żeby jak najwięcej uczniów zostało przeszkolonych w zakresie ratowania życia i zdrowia.

W projekcie nie chodzi i „danie apteczek”. Gdyby taki cel przyświecał Fundacji, po prostu rozesłałaby je do szkół. Na naszych krótkich kursach nie wyszkolimy również pełnowartościowych ratowników medycznych. Chodzi nam o to, żeby młodzi ludzie potrafili doraźnie poradzić sobie w razie wypadku i wezwać wykwalifikowaną pomoc.

Naszym celem jest, by w zasięgu ręki znalazł się zawsze zestaw do udzielenia pomocy, ale również żeby wzrosła wzajemna odpowiedzialność uczniów za życie i zdrowie kolegi. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wzrośnie bezpieczeństwo wypraw młodzieży.

123torba

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony