Oddaj odzież dla fundacji Warszawa

Fundacja pomoc dzieciom zbiórka odzieży w Warszawie

Dla osób, które interesuje zaufana zbiórka odzieży Warszawa stanowi doskonałą lokalizację do pomocy potrzebującym. Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom stanowi przykład organizacji działającej na terenie stolicy.

 

Organizacja została stworzona przez rodziców oraz pozostałych członków rodzin i przyjaciół dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja powstała z myślą o pomocy w powrocie do zdrowia dzieciom z całej Polski, których warunki materialne utrudniają niezbędne, często bardzo kosztowne leczenie. Wspieramy wszelkie przedsięwzięcia związane z leczeniem i rehabilitacją dzieci chorych oraz niepełnosprawnych. To zasługa nie tylko naszych wolontariuszy, ale przede wszystkim hojnych darczyńców, którzy przekazują środki finansowe i inne dobra materialne na rzecz naszej organizacji.

 

Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom można wesprzeć na wiele różnych sposobów. Jeden z elementów takiego wsparcia stanowi zbiórka odzieży używanej, a także obuwia. Odciążenie rodzin z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi z tego rodzaju wydatków pozwala na wygospodarowanie przez nie większej ilości środków na leczenie swoich dzieci.

 

 

Odzież dla potrzebujących – zasady działania zbiórki

 

Zbiórka ubrań dla fundacji jest organizowana w głównej mierze metodą door to door. Oznacza to, że z odpowiednim wyprzedzeniem informujemy o terminie i godzinach zbiórki w wybranej lokalizacji. W tym celu rozwieszamy ulotki na osiedlach, z którymi każdy może się zapoznać. Określony z wyprzedzeniem czasowym termin zbiórki ułatwia przejrzenie zawartości szaf w wolnej chwili i przygotowanie odzieży do oddania. Prosimy o zapakowanie odzieży w nieprzemakalne torby i wystawienie ich w widocznym miejscu przed posesją domu lub klatką schodową budynku wielomieszkalnego. Dodatkowo takie torby lub worki można opisać, na przykład „Dla Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom”. Nasi kierowcy zbierają darowizny w postaci ubrań od godziny wskazanej na ulotce aż do zmierzchu danego dnia.

 

Niekiedy, jeżeli uda nam się uzyskać zgodę gospodarzy, pozostawiamy do dyspozycji także specjalne kontenery na odzież. Ułatwiają one zbiórkę ubrań, obuwia i tekstyliów, ponieważ dodatkowo chronią je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Takie kontenery są przez nas regularnie opróżniane i porządkowane, dlatego mogą być w użytku przez dłuższy czas.

 

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag co do sposobu prowadzenia zbiórki lub o informowanie nas odnośnie pojawiających się problemów.

 

Jesteśmy również otwarci na propozycje co do miejsca ulokowania kontenera do zbiórki odzieży używanej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat zbiórki odzieży należy zadzwonić pod numer interwencyjny wskazany na ulotce lub pod ten numer: 22 614 15 28.

Fundacja zbierająca ubrania Warszawa

 

 

Zbiórka odzieży Warszawa, fundacja zbiórka odzieży – jakie ubrania i inne przedmioty zbieramy?

 

 

W kwestii takiej jak odzież dla fundacji Warszawa to miasto w Polsce, w którym zbiórki prowadzone są na naprawdę szeroką skalę. Pomagać można na wiele różnych sposobów. Jeżeli w waszych szafach piętrzą się ubrania do oddania warszawa, jeżeli zastanawiacie się co zrobić gdy w twojej okolicy organizowany jest odbiór odzieży używanej lub gdzie można oddać ubrania dla potrzebujących warszawa, to dobrze trafiłeś. Odpowiedz na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

 

Nie każdy może wygospodarować pieniądze na rzecz potrzebujących, jednak większość z nas posiada w gospodarstwach domowych zbędne ubrania do oddania Warszawa, Kraków, Gliwice, Rzeszów, Wrocław – to tylko niektóre miejsca w których prowadzone są zbiórki odzieży używanej. Zamiast wyrzucać niepotrzebną odzież lub sprzedawać, można przekazać ją potrzebującym. Taka forma pomocy może być równie cenna co darowizna finansowa. Dodatkową zachętę do podzielenia się tego rodzaju dobrami stanowi fakt, że nasza zbiórka odzieży dla potrzebujących dotyczy wszelkich elementów ubrań o dowolnym przeznaczeniu i rozmiarze. Oznacza to, że Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom zbiera odzież nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Mogą być to między innymi koszulki, kurtki, buty, spodnie, akcesoria zimowe czy odzież specjalistyczna. Bardzo istotne w tym punkcie jest przypomnienie że odzież powinna być w stanie nadającym się do ponownego przekazania potrzebującym. Jeżeli zastanawiacie się gdzie oddać ubrania warszawa to odpowiedz jest prosta, prosimy o dostarczenie darów do naszego fundacyjnego biura znajdującego się przy ul. Radzymińskiej 326 l. 231 (pracujemy w godz. 9.30-14.30). Serdecznie zapraszamy!

 

Jako fundacja zbierająca ubrania zachęcamy do podzielenia się wszelkimi elementami odzieży, które zalegają w szafach i nie są noszone. Dotyczy to w szczególności ubrań dziecięcych, z których pociechy szybko wyrastają, ale również odzieży dla kobiet i mężczyzn, która z różnych przyczyn nie jest już noszona.

 

Nasza fundacja przyjmie ubrania, które nie są zniszczone – to podstawowy warunek zbiórki. Ofiarowywana odzież powinna być również czysta, sucha i w dobrym stanie.

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom działa od 2002 roku. Na dzień dzisiejszy Fundacja wspiera ponad 190 rodzin z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi. Nasze główne działania skierowane są na refundowanie wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją. Opłacamy zakup wózków inwalidzkich, aparatów słuchowych, leków,  dojazdy do lekarzy, pobyty rodziców przy łóżku szpitalnym, zajęcia rehabilitacyjne, protezy, niezbędny sprzęt medyczny i ortopedyczny.

Rodziny naszych podopiecznych są bardzo często niezamożne. Stojąc przed wyborem, czy zakupić odzież lub zabawki, czy wykupić leki w aptece lub opłacić zajęcia rehabilitacyjne – dokonują oczywistego wyboru. Na wszystkie wydatki jednocześnie rzadko kiedy starcza pieniędzy.

Mając na uwadze ten zaniedbany aspekt ich życia postanowiliśmy pomóc. Rozpoczęliśmy działania pn. zbiórka ubrań warszawa . 

Takie i wiele innych codziennych wyzwań podejmuje nasza fundacja pomagajmy razem zbiórka odzieży, czy inne formy wsparcia są bardzo miło widziane.

Ubrania do oddania dla fundacji Warszawa

Gdzie trafia odzież dla potrzebujących?

 

Dokładamy wszelkich starań, aby odzież przekazana przez naszych darczyńców jak najszybciej została przekazana potrzebującym.

W głównej mierze zależy to jednak od aktualnych potrzeb rodzin chorych dzieci, rozmiarów ubrań noszonych i podobnych kwestii. Z tego powodu odzież, która nie znalazła nabywców, w najbliższym czasie jest sprzedawana do sklepów z odzieżą używaną. Nie oznacza to jednak, że taka odzież nie przydaje się potrzebującym. Wręcz przeciwnie – jest równie potrzebna. W dalszym ciągu zapewnia pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, ponieważ środki z takich transakcji są przekazywane na prowadzenie pozostałych obszarów działalności naszej organizacji pomocowej.

Z pieniędzy uzyskanych w taki sposób pokrywamy zarówno koszty diagnostyki i leczenia, jak i rehabilitacji dzieci nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Przeznaczamy środki finansowe między innymi na sprzęt rehabilitacyjny, leki, opatrunki i inne środki niezbędne podczas leczenia i terapii podopiecznych fundacji. Finansujemy również zajęcia terapeutyczne, operacje oraz turnusy zdrowotne dzieci. W razie potrzeby pokrywamy także koszty pobytu rodziców w hotelach przyszpitalnych czy też przejazdów dzieci i ich opiekunów na wizyty lekarskie i zabiegi rehabilitacyjne.

Fundacja zbierająca ubrania – jak jeszcze możesz pomóc?

 

 

Zgromadzona przez Ciebie odzież dla potrzebujących to nie jedyny sposób na pomoc dzieciom z naszej fundacji.

 

Oprócz zbiórki ubrań możesz również zostać naszym wolontariuszem, wykonać przelew bankowy na nasz numer konta lub przekazać nam 1,5 % swojego podatku.

 

Zachęcamy do wspierania nas kwotami o dowolnej wartości, ponieważ nawet niskie sumy łącznie mogą zgromadzić potrzebne środki na terapie ratujące zdrowie lub życie potrzebujących dzieci.

 

Nie ogranicza Cię miejsce zamieszkania – udostępniamy zarówno konto ogólne fundacji, jak i numer rachunku bankowego także dla osób wpłacających darowizny z zagranicy.

Zachęć do pomocy swoich bliskich.

Zbiórka odzieży Warszawa fundacja pomoc dzieciom

Zbiórka ubrań dla fundacji – dlaczego warto pomagać?

 

Działania charytatywne mogą mieć różny wymiar, ale żadnych nie należy bagatelizować.

 

Zbiórka odzieży dla potrzebujących to równie szczodre przedsięwzięcie co darowizna finansowa czy wolontariat. Każdy pomaga w taki sposób, na jaki może sobie pozwolić i zawsze jest to postawa godna pochwały. Z tego powodu nasza fundacja przyjmie ubrania równie chętnie co każdą inną formę pomocy. Z pozoru niewielki wysiłek w postaci opróżnienia swojej szafy ze zbędnej odzieży i domowych tekstyliów może realnie podnieść komfort życia osób potrzebujących.

 

Dla skuteczności naszej fundacji największe znaczenie ma przede wszystkim skala działania naszych darczyńców. Z tego powodu warto zachęcać do zbiórki członków swoich rodzin, znajomych czy sąsiadów. Im więcej osób zaangażuje się w nasze zbiórki, tym więcej możemy zrobić dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Zbiórki odzieży używanej fundacja pomoc dzieciom
Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %