1,5% podatku

Przekazując 1,5% podatku pomagasz nam wspierać chore dzieci w leczeniu i rehabilitacji.

To łatwe, nic Cię nie kosztuje, a jest szlachetne, wspaniałomyślne i świadczy o Twojej świadomości potrzeb społecznych.

Dzieci czekają na Twoją pomoc. Nie zawiedź ich.

 

 

Każdy płatnik podatku dochodowego ma prawo zadecydować o tym, na jakie cele będzie przeznaczona część jego dochodów w postaci 1,5% na cele charytatywne.

Jeśli wypełniasz PIT ręcznie, w formularzu rocznego zeznania PIT na ostatniej stronie w części P (rubryka 302) wpisz numer KRS 0000140007.

Podatnika nic to nie kosztuje, gdyż nie dopłaca żadnych pieniędzy, a jedynie dysponuje niewielką ich częścią, którą z mocy prawa i tak wpłacałby Fiskusowi.

Darowizna 1,5%, jako kwota przekazywana przez jedną osobę, jest małą sumą, ale jakże ważną dla organizacji pożytku publicznego. Kilka, czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu darczyńców składa się bowiem na sumę, dzięki której obdarowane organizacje mają szansę nieść pomoc dzieciom, ludziom ubogim, chorym i niepełnosprawnym, czy zwierzętom. Darowizna 1,5% może też być przekazana na kulturę, sport lub ekologię.

Jeśli jesteś na naszej stronie, to znaczy że wśród różnych działań i wielu organizacji interesuje Cię fundacja na rzecz dzieci. Dobrze trafiłeś/łaś, bowiem nasza Fundacja dla dzieci chorych i niepełnosprawnych prowadzi refundację leczenia i rehabilitacji.

Każdemu kto w swoim zeznaniu podatkowym uzupełni numer KRS 0000140007 składamy ogromne podziękowanie za 1,5 procent podatku.

Jak przekazać 1,5 procent podatku?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnego programu, który wszystko rozliczy za Ciebie i w prosty sposób przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces:

 

 

Jeśli wypełniasz PIT ręcznie, w formularzu rocznego zeznania PIT na ostatniej stronie w części K wpisz numer KRS 0000140007.
Jeśli chcesz, aby Twoja darowizna dla dzieci trafiła do konkretnego podopiecznego Fundacji, wpisz w rubryce  (Cel szczegółowy 1,5%) imię i nazwisko wybranego dziecka.

Wzór:

Pomoc dzieciom – na co 1,5 procent podatku?

Poszukując wsparcia dla siebie i swojej rodziny rozglądają się Państwo, gdzie znajduje się prężnie działająca fundacja na rzecz dzieci.

Równocześnie, planując na co przekazać 1,5 % podatku najczęściej szukają Państwo stowarzyszenia lub fundacji niosących pomoc dla biednych dzieci.

Zatem w obu tych przypadkach dobrze trafiliście. Taką organizacją jest właśnie Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom.

Podstawowym celem naszego działania jest pomoc dla chorych dzieci (do 18 roku życia) i ich rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej i nie mogą udźwignąć kosztów leczenia. Udzielamy pomocy finansowej na koszty bezpośrednio związane z leczeniem dziecka.

 

Przekaż 1,5% podatku chorym dzieciom

Przekaż jeden procent podatku podopiecznym fundacji to nic innego niż działanie na rzecz chorych, niepełnosprawnych i biednych maluchów, które Ciebie, jako podatnika podatku dochodowego nic nie kosztuje. To Ty decydujesz, czy chcesz wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego czy wolisz, aby pieniądze wpłynęły do skarbu państwa. Wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym PIT 28, 36, 36-L, 37 lub 38 wystarczy tylko, abyś wpisał nazwę organizacji i jej numer KRS. Przekaż jeden procent chorym dzieciom z Fundacji lub przeznacz go konkretnemu podopiecznemu, wpisując jego imię i nazwisko. Dlaczego warto wspomóc maluchy? Przekazanie 1,5% dzieciom będzie wykorzystane w bardzo szlachetnych celach. Mali pacjenci zdani są tylko i wyłącznie na pomoc dorosłych. Twoje pieniądze nie pójdą na marne. Przekaż jeden procent dzieciom – to nic nie kosztuje, a znaczy tak wiele. Im więcej wpłat, tym skutecznie możemy działać i pomagać najbardziej potrzebującym maluchom.

 

Co konkretnie robi Fundacja dla dzieci?

Podopieczni mogą liczyć z naszej strony na bieżące finansowanie wydatków związanych z leczeniem, takich jak: zakup leków, środków medycznych, zabiegi rehabilitacyjne etc. Wspomagamy także ich rodziny i opiekunów poprzez pokrywanie kosztów pobytu w Centrum Zdrowia Dziecka przy łóżkach dzieci, gdy zachodzi taka potrzeba.

Przedmiotem pomocy jest wsparcie finansowe obejmujące wydatki w następujących obszarach:

  • Pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji nie objętych ubezpieczeniem zdrowotnym
  • Finansowanie zakupów leków, sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego do użytku domowego w części nie objętej refundowaniem przez instytucje ubezpieczenia społecznego lub PFRON
  • Pokrycie kosztów pobytu rodziców lub prawnych opiekunów w przyszpitalnym hotelu w przypadku, gdy pobyt ten jest konieczny ze względów medycznych
  • Pokrycie kosztów specjalnego odżywiania, specjalnej odzieży i wyposażenia pomieszczenia, w którym przebywa chore dziecko
  • Pokrycie kosztów przejazdu dziecka i opiekuna na wizyty lekarskie i zbiegi rehabilitacyjne.

Zatem zastanawiając się, komu 1,5 procent podatku przekazać w bieżącym rozliczeniu podatkowym, weź pod uwagę pomoc dla dzieci za pośrednictwem naszej Fundacji. Sprawdź jak przekazać 1,5% podatku.

Chcąc sprawdzić, na co 1,5% podatku zostało wykorzystane w poprzednich latach, przejrzyj nasze sprawozdania.

Więcej informacji dla potrzebujących pomocy w zakładce „Jak uzyskać pomoc?”.

 

Obowiązek i przywilej

Na każdym podatniku ciąży obowiązek co rocznego wykonania zeznania podatkowego. W składanym formularzu podatnik może zaznaczyć czy chce aby jego 1 procent podatku trafił do skarbu państwa czy na konto wybranej organizacji pożytku publicznego i to jest jego przywilej. Warto korzystać z przywilejów.
Po wyliczeniu sumy podatku podatnik musi się zdecydować komu 1,5 % najlepiej przekazać. W odpowiedniej rubryce należy wpisać nazwę danej organizacji i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Przekaz 1,5% podopiecznym fundacji, czyli chorym dzieciom z Obywatelskiej Fundacji Pomocy. Nie zapomnij, że czas składania deklaracji mija w trzecim i czwartym miesiącu roku podatkowego.

Jak przekazać 1,5% podatku na fundację?

Czy wiesz, że od 2022 roku na wybraną organizację pożytku publicznego, taką jak nasza fundacja, możesz przekazać 1,5% podatku? Nowe przepisy zwiększyły ten próg – wcześniej był on o 0,5 pkt. proc. niższy. Wniosek o przekazanie części podatku na rzecz wybranej organizacji jest dobrowolny, a samo działanie nic Cię nie kosztuje! Podpowiadamy, jak przekazać 1.5% podatku i wyjaśniamy, dlaczego warto to robić.

czytaj więcej

Przekaż 1,5% podatku na Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom – to proste!

Przekazanie 1,5% podatku na wybraną OPP to łatwy i skuteczny sposób na wsparcie wybranej przez Ciebie organizacji non-profit. W Polsce masz możliwość darowania 1,5 % swojego podatku każdego roku, co stanowi znaczącą pomoc dla fundacji i ich działań. Jak to zrobić? To proste zadanie, wymagające jedynie kilku kroków.

Po pierwsze, najpierw znajdź organizację, którą chcesz wspierać – ten krok masz już za sobą. Prowadzona przez nas Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom w Warszawie to organizacja pożytku publicznego, która pomaga chorym dzieciom w leczeniu i rehabilitacji. Możesz oczywiście poszukać innego podmiotu. Wystarczy, że np. w Google wpiszesz: „1,5% procent podatku lista organizacji”. Szybko znajdziesz kompletny wykaz OPP z podziałem na województwa czy miasta.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza PIT, który możesz pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów. Wiele osób korzysta również z bezpłatnych programów, automatycznie uzupełniających rubryki w rozliczeniu podatkowym. W formularzu PIT 28, 36, 36-L, 37 lub 38 na ostatniej stronie w części K należy wskazać numer KRS fundacji. Prowadzona przez nas organizacja posługuje się numerem KRS 0000140007.

Twoja pomoc dla dzieci może być celowa, czyli dotycząca jednego, wybranego podopiecznego fundacji. Jeśli chcesz wesprzeć konkretne dziecko, wystarczy, że wpiszesz w polu: „Cel szczegółowy 1,5%” imię i nazwisko podpiecznego. Po wypełnieniu formularza należy go złożyć w urzędzie skarbowym w swoim miejscu zamieszkania. Dokument możesz również przesłać pocztą. Gdy Twoimi rozliczeniami podatkowymi zajmuje się księgowa, pamiętaj, by wspomnieć jej o zamiarze wsparcia organizacji pożytku publicznego i przekazania 1,5% na określoną fundację.

Przekaż 1,5% procent podatku – to nic nie kosztuje, a wiele znaczy!

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego? Przede wszystkim należy podkreślić, że nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów. Jeśli nie zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pieniądze trafią po prostu do skarbu państwa. Gdy jednak przekażesz swój podatek na fundację, wesprzesz szereg działań przez nią podejmowanych.

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom jest odpowiedzialna za realizację projektów na rzecz chorych dzieci i ich rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. Twoje 1,5% podatku zostanie przeznaczone m.in. na: zakup lekarstw i środków medycznych, organizację zabiegów rehabilitacyjnych, pokrycie wydatków na diagnostykę i leczenia, specjalne diety i wyposażenia dla chorych dzieci, a także pokrycie kosztów dojazdów do placówek medycznych. Dzięki przekazaniu 1,5% podatku możesz wesprzeć te działania i przyczynić się do poprawy jakości życia maluchów w potrzebie.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %