Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Descyk…

Utworzono: środa, 10 maja 2017

O Wojtku już Państwu pisaliśmy.

IMG_0349

IMG_0343

 

 

 

 

 

 

 

Dziś otrzymaliśmy kolejną wspaniałą wiadomość, dotyczącą jego rehabilitacji.

Wojtek już samodzielnie siedzi w swoim fotelu, wcale nie korzysta z butelki, gdyż samodzielnie je. Powoli można mu odstawiać pieluchy.

Wczoraj powiedział swoje pierwsze w życiu słowo.
A było to tak:
Uśmiechnięty i zadowolony wrócił z zabawy w ogródku sąsiadów. Ponieważ cały był utytłany w ziemi i trawie (dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe), więc mama poleciła mu iść do łazienki i umyć ręce. Wojtuś wszystko rozumie i (jeśli mu się chce) świetnie wykonuje polecenia. Długo nie wracał, a odgłosy, które dochodziły z łazienki, zaniepokoiły czujną mamę. Wchodzi sprawdzić, co synek wyprawia tyle czasu i cóż widzi?
Jak u “Pawła i Gawła” – “cały pokój w wodzie”, a Wojtuś co prawda nie siedzi na komodzie, tylko stoi przy kranie robi z niego prysznic zalewając podłogę, siebie i wszystko w koło. Zadowolony i szczęśliwy oznajmia przerażonej mamie:

“Descyk!… Descyk…”

IMG_0520

Swoje ogromne postępy w rozwoju samoobsługi, celowości ruchów, opanowania odruchów fizjologicznych, a teraz również mowy, Wojtek zawdzięcza intensywnej rehabilitacji z “Pogromczynią Dysfunkcji”. To określenie zawiera w sobie cały ogromny szacunek do uporu, wytrwałości, i konsekwencji w działaniu oraz do bardzo wysokich kompetencji Pani Rehabilitantki. Jest cudowna, bo dokonuje cudów.

Dziękując Specjalistom, którzy zajęli się Wojtkiem, dołączamy również wyrazy wdzięczności i głębokie ukłony wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do tak spektakularnych postępów Wojtka.

Dziękujemy!

Na tych osiągnięciach nie kończą się wysiłki w usprawnianiu chłopca. Przed nim jeszcze długa droga do pełni zdrowia.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Wojtusia, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
i/lub o przekazanie 1% podatku – KRS 0000140007
zawsze z dopiskiem: „Dla Wojciecha Mielczarka”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony