Nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów tekstylnych 2025r.

Nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów tekstylnych od 2025 roku

Zgodnie z planowaną dyrektywą ramową Unii Europejskiej w sprawie odpadów, od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wprowadzony zostanie obowiązek selektywnej zbiórki tekstyliów oraz ich przygotowania do ponownego użycia i recyklingu. Nowe przepisy będą wymagać od Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zbierania tej dodatkowej frakcji odpadów tekstylnych, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego zarządzania odpadami.

 

Współpraca Fundacji z PSZOK w Ząbkach

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom od kilku lat współpracuje z PSZOK-iem w mieście Ząbki, gdzie mieszkańcy mogą pozostawiać używaną odzież w specjalnie przeznaczonym do tego kontenerze. Dzięki tej inicjatywie przyczyniamy się do efektywnego zagospodarowania odpadów tekstylnych oraz promowania recyklingu tekstyliów i ponownego użycia materiałów.

Przyszłe zmiany i propozycje

W kontekście przyszłych regulacji pojawiają się propozycje, aby obowiązek segregacji odpadów tekstylnych został rozszerzony również na inne podmioty, takie jak wspólnoty mieszkaniowe. Segregacja odpadów tekstylnych przez wspólnoty mieszkaniowe będzie kluczowa dla skutecznego zarządzania odpadami tekstylnymi i ochrony środowiska.

 

Współpraca z Fundacją w zakresie segregacji odpadów tekstylnych

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom, działająca od 22 lat, jest gotowa podjąć współpracę ze wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie oraz innych miastach województwa mazowieckiego. Oferujemy wsparcie w zakresie usytuowania pojemników na zbiórkę odzieży używanej, co pozwoli wspólnotom mieszkaniowym przygotować się na nadchodzące zmiany w przepisach.

 

Nasze wsparcie

Jako Fundacja, jesteśmy na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawa i angażujemy się w działania proekologiczne, wspierając jednocześnie potrzebujących. Dzięki naszej współpracy, wspólnoty mieszkaniowe będą mogły skutecznie wprowadzić nowe zasady segregacji odpadów tekstylnych, przyczyniając się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Zapraszamy do kontaktu i współpracy, aby wspólnie przyczynić się do poprawy stanu naszej planety i wsparcia społeczności lokalnych.

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu
Numer rachunku bankowego:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %