Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

O losach Maksa w TVP Lublin

Utworzono: poniedziałek, 25 stycznia 2016

Nasz podopieczny – Maksymilian Wrona został bohaterem bardzo wzruszającego reportażu, który był wyemitowany 21 stycznia 2016 roku w TVP Lublin:

Link do filmu:
http://lublin.tvp.pl/23691095/21-stycznia-2016
(Prosimy, alby cierpliwie przeczekać reklamy.)

Po obejrzeniu materiału już nikt nie będzie miał wątpliwości, jak bardzo cierpi chłopiec i jak przeżywają jego cierpienia zatroskani rodzice.

Maks ma atopowe zapalenie skóry. Na jago ciele pojawia się swędząca wysypka, która przemienia się w ropiejące rany. Gorsze od cierpienia fizycznego bywa jednak odtrącenie przez kolegów. Nawet uczestnicy mszy w kościele, kiedy przekazują sobie znak pokoju, nie podają ręki Maksiowi, chociaż jego chorobą nie można się zarazić.

Jedynym ratunkiem przed bólem jest utrzymywanie skóry dziecka i całego jego otoczenia w sterylnych warunkach i systematyczne nawilżanie ciała specjalnie przygotowanymi przez farmaceutów maściami. Maks musi nosić ubrania z naturalnych włókien i do tego w jasnych kolorach, bo ciemne barwniki uczulają. Powinien mieć czysto bawełnianą pościel i osobny, starannie przewietrzany pokój. 

W tej chwili wszyscy członkowie rodziny mieszkają w jednym pomieszczeniu, gdzie na ścianie zadomowił się zabójczy dla Maksa grzyb.Maks wrona

Nasza Fundacja już zakupiła oczyszczacz powietrza, co złagodzi wpływ roztoczy i uczulających pyłów unoszących się w pokoju, ale nadal zbieramy środki na hipoalergiczny materac do łóżka oraz zalecane przez alergologa specjalne ubranko ze srebra, które goiłoby rany i zapobiegało powstawaniu kolejnych. 

Liczymy na pomoc w gromadzeniu środków.
Też możesz przyczynić się do złagodzenia bólu Maksymiliana dokonując wpłaty na konto:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
koniecznie z dopiskiem: “dla Maksa Wrony”

 

 

 

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony