Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Anita Szydło

Anita Szydło (woj.podkarpackie) urodziła się w 2004 r.
Od 5 roku życia zmaga się z nawykowym zwichnięciem obu rzepek. Każde nierówne stąpnięcie kończy się cierpieniem. Anita przeszła już 6 zabiegów operacyjnych, które pomimo pokładanych w nich wielkich nadziei, nie przeniosły poprawy jej zdrowia. Obecnie od kilku lat córka jest leczona w szpitalu Carolina Medical Center w Warszawie. Ten szpital daje 80% szans na udaną operację. Od dwóch lat szpital nie ma podpisanej umowy z NFZ. Składałam wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o dofinansowanie zabiegu. Odmówiono mi takiej pomocy. NFZ nie finansuje operacji w prywatnym szpitalu, bo ustawa tego nie przywiduje.
Nas nie stać, żeby zapłacić za operację. To 36.000 złotych za każdą nogę, a trzeba zoperować obie.

W tej chwili Anita intensywnie ćwiczy, żeby mięśnie i więzadła utrzymywały staw, ale pomimo jej potu i wyrzeczeń nie jest to wystarczające. Bez operacji nadal jej nogi nie będą dla niej podporą, na którą można liczyć choćby przy zwykłym spacerze.

W grudniu mąż zachorował. Ma  podejrzenie guza Klatskina. Jego leczenie również wiąże się dla nas z wieloma nieprzewidzianymi wydatkami, co nie poprawia naszej sytuacji finansowej.

Bardzo prosimy o pomoc. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Anitę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% podatku
zawsze z dopiskiem: „Dla Anity Szydło”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony