Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Gabriela Grębowiec

GAbi

Gabriela Grębowiec (woj. lubelskie) ur. w 2003 r. przyszła na świat z wrodzoną wadą serca. Jest to wada polegająca na nieprawidłowym odprowadzeniu tętnicy wieńcowej a jeszcze dokładniej – jedna z głównych tętnic znajduje się w płucu a nie w sercu. Jest to tak zwany zespół B.W.G.

 

Dziewczynka przebyła 5 operacji z wszczepieniem sztucznej zastawki i i właśnie przeszła ostatnią – wymiany zastawki na większą.

Gabrysia od początku leczona jest przeciwzakrzepowo, bardzo często choruje na zapalenie płuc, łapie wszystkie możliwe infekcje. W chwili obecnej córka wymaga codziennego pomiaru krwi INR (krzepliwość krwi) w warunkach domowych, paski do w/w pomiaru to koszt ok. 795 zł za 48 sztuk. My potrzebujemy minimum 2 paczki miesięcznie.

Gabrysia musi być też pod stałą opieką neurologa, endokrynologa, gastrologa, kardiologa oraz alergologa. Czekamy na przyjęcia specjalistów, kolejki są bardzo długie a na wizyty prywatne nas nie stać.

Gabrysia to bardzo pogodne dziecko, strasznie już dużo przeszła i wiele jeszcze przed nią. Zrobiłabym dla niej wszystko, jak każda kochająca matka, jednak pod względem finansowym nie jestem w stanie zapewnić podstawowych potrzeb wynikających z jej stanu zdrowia. Koszty leków, pasków pomiarowych, dojazdów do lekarzy, wizyt u specjalistów, pobytów w szpitalu przekraczają moje możliwości finansowe.

Jeździmy do C.Z.M.P w Łodzi to ponad 300 km od miejsca zamieszkania. Koszty są ogromne, córka w szpitalu zostaje sama, bo nie mam możliwości opłaty hotelu, wyżywienia dla siebie.

Leczymy się też w U.SZ.K Lublin to ok 80 km od miejsca zamieszkania, w 2017 roku do tej pory już pięciokrotnie leżała w szpitalu. Koszty miesięczne leczenia Gabi, bez wyjazdów do szpitala, to około 2.000 tys zł.

Gabrysia ma dwóch starszych braci, więc przy niewielkich dochodach nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna.

WSZYSTKICH LUDZI DOBRO WOLI PROSIMY O WSPARCIE

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Gabrysię, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Gabrieli Grębowiec”.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony