Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Igor Rowiński

20161215_195640Igor Julian ochrzczony z wody przez siostrę szpitala przed wyjazdem do Prokocimia urodził się 1 października 2015 r. uzyskał 10 pkt. w 10-cio stopniowej skali Apgar.

Około ośmiu godzin od urodzenia dziecko znalazło się w stanie ciężkim – siny, wiotki, bez oddechu. Rozpoczęto akcję reanimacyjną, dziecko zaintubowano i podłączono do respiratora. Następnie Julek został przewieziony do Kliniki Chorób Dzieci na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD UJ, gdzie kontynuowano walkę o życie Jula.
Został on między innymi poddany hipotermii terapeutycznej, przechodził wiele badań i zabiegów.
Igor Julian ponownie narodził się 7 października 2015 r., gdy został wybudzony z hipotermii – będzie obchodził podwójnie urodziny. Tylko dzięki swoistej atmosferze i zaangażowaniu personelu medycznego udało się zachować spokój i nadzieję, że będzie dobrze. A dzieciaczek wiele musiał znieść.

Tak chłopiec rozpoczął poznawanie świata.

Pomimo dramatycznych przeżyć 18-miesięczny Igor jest dzieckiem bardzo pogodnym, uśmiechniętym, wymaga jednak systematycznej rehabilitacji ze względu na utrzymujący się stan obniżonego napięcia mięśniowego i asymetrię ruchową.

Igor jest pod opieką ojca, który samotnie wychowuje syna.

Dodatkowe środki na rehabilitacje z całą pewnością pozwoliłyby na odzyskanie pełnej sprawności dziecka.

Dziękuję za wsparcie.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Igorowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Igora Rowińskiego”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Igora i jego taty.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony