Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Jakub Boguczyński

Boguczynski JakubKuba (woj. kujawsko-pomorskie) urodził się w 2000 roku.

Choruje na dystrofię mięśniową T. Duchenna. Jego choroba jest bardzo agresywna – bardzo szybko postępuje i jest nieuleczalna. Jakub cierpi również na niedoczynność tarczycy i ma chore serce (powikłana kardiomiopatia). Choroba nie tylko unieruchomiła Jakuba w wózku inwalidzkim, ale zaatakowała mięśnie oddechowe i bezpośrednio zagraża życiu. Razem z chłopcem musiał na stałe zamieszkać respirator.

Lekarze orzekli, że chłopiec wymaga stałego leczenia wielospecjalistycznego, w tym przede wszystkim całodobowej pomocy i opieki oraz rehabilitacji ruchowej. Jest ona utrudniona nie tylko ze względu na postępujący zanik pracy mięśni, ale również ze względu na nadwagę. 

Aby móc ruszyć Jakuba z miejsca i wymusić leczniczy ruch, konieczny jest podnośnik i wózek.

W tej chwili walczymy o dostosowanie łazienki do swobodnego użytkowania przez niepełnosprawnych. To bardzo duży wydatek dla rodziny, a biorąc pod uwagę, że chłopiec ma również chorego brata, domowe koszty związane z leczeniem i rehabilitacją mnożą się do kwadratu. Bez pomocy Darczyńców adaptacja mieszkania do ich ograniczeń będzie niemożliwa.

Rodzice chłopców są dla nich rodziną zastępczą. Dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić im najlepsza opiekę, właściwe warunki do nauki i walki o zdrowie, otaczają troską i miłością, ale dochody rodziny nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich jej potrzeb. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do Darczyńców.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Kubę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kuby Boguczyńskiego”.

W imieniu Kuby i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony