Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Jakub Boguczyński

Boguczynski JakubKuba (woj. kujawsko-pomorskie) urodził się w 2000 roku.

Choruje na dystrofia mięśniową T. Duchenna. Jego choroba jest bardzo agresywna – bardzo szybko postępuje i jest nieuleczalna. Jakub cierpi również na niedoczynność tarczycy i ma chore serce (powikłana kardiomiopatia). Choroba nie tylko unieruchomiła Jakuba w wózku inwalidzkim, ale zaatakowała mięśnie oddechowe i bezpośrednio zagraża życiu. Razem z chłopcem musiał na stałe zamieszkać respirator.

Lekarze orzekli, że chłopiec wymaga stałego leczenia wielospecjalistycznego, w tym przede wszystkim całodobowej pomocy i opieki oraz rehabilitacji ruchowej. Jest ona utrudniona nie tylko ze względu na postępujący zanik pracy mięśni, ale również ze względu na nadwagę. 

Aby móc ruszyć Jakuba z miejsca i wymusić leczniczy ruch, konieczny jest podnośnik i wózek.

W tej chwili walczymy o dostosowanie łazienki do swobodnego użytkowania przez niepełnosprawnych. To bardzo duży wydatek dla rodziny, a biorąc pod uwagę, że chłopiec ma również chorego brata, domowe koszty związane z leczeniem i rehabilitacją mnożą się do kwadratu. Bez pomocy darczyńców adaptacja mieszkania do ich ograniczeń będzie niemożliwa.

Trwa na ten cel zbiórka na platformie PomocSieLiczy.pl:
https://pomocsieliczy.pl/target/view/105

Rodzice chłopców są dla nich rodziną zastępczą. Dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić im najlepsza opiekę, właściwe warunki do nauki i walki o zdrowie, otaczają troską i miłością, ale dochody rodziny nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich jej potrzeb. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do darczyńców.

 

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Kubę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kuby Boguczyńskiego”.

W imieniu Kuby i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

 

Możesz również pomóc rozpowszechniając ulotkę z apelem (do pobrania >>>TU<<<)

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Mapa strony