Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Jakub Rępalski

Kuba_Rępalski_2

Kubuś (woj. mazowieckie) urodził się w listopadzie 2012 roku. Jest uroczym malcem, ale bardzo chorym. Tuż po urodzeniu wykryto u niego stwardnienie guzowate, czyli to samo schorzenie, na króre cierpią mama i siostra Kubusia.
Kubuś ma guzy na serduszku, wadę nerek oraz obustronny niedosłuch. Guzy pojawiły się także na mózgu dziecka, co będzie miało wpływ na jego rozwój intelektualny i psychiczny. Chociaż Kubuś jest jeszcze mały, już posługuje się aparatami słuchowymi, które trzeba co jakiś czas wymieniać. Chłopcu potrzebna jest również rehabilitacja usprawniająca jego ruchy i mowę. 

Kubuś ma dwie siostrzyczki, z których jedna również jest z niepełnosprawnością.

Rodzina mieszka w małym miasteczku, gdzie nie ma możliwości leczenia i rehabilitacji dzieci, więc muszą dojeżdżać do lekarzy i na zabiegi. Koszty wszystkich leków, zabiegów i ćwiczeń wynoszą około 1200 zł. na dziecko i znacznie przekraczają możliwości rodziców.

Mama Kuby, sama borykająca się z chorobą, chcąc zapewnić właściwą opiekę trójce dzieci (w tym dwojgu chorym) nie może podjąć pracy. Tato bardzo się stara, ale w małym miasteczku, gdzie trudno o zatrudnienie, pracuje dorywczo, więc jego dochody nie zaspokajają potrzeb rodziny.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Kubę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kuby Rępalskiego”.

W imieniu Kuby i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony