Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Julia Owsik

JuleczkaJulia (woj. mazowieckie) urodziła się w 38 tygodniu ciąży ważąc niecałe 2,5 kg.
W 12 tygodniu ciąży badanie genetyczne wykazało, że Juleczka ma wadę serca oraz Zespół Downa. Wrodzona wada serca – całkowity ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej z nadciśnieniem płucnym wymagała operacji. W drugim miesiącu życia maleńka przeszła poważną operację korekcji wady serca w szpitalu klinicznym w Warszawie.

Od urodzenia u  Julii nie było odruchu ssania, karmienie było wielkim problemem. Julcia zaczęła jeść łyżeczką w wieku 14 miesięcy i nadal jest problem z podawaniem pokarmów.

Julia cierpi również na hipotonię mięśni.

W związku z tymi wszystkimi dolegliwościami wymaga systematycznych kontroli u kardiologa w Warszawie, neurologa, neurologopedy, laryngologa oraz ciągłej rehabilitacji, która nie zawsze jest finansowana przez NFZ.

Ze względu na to, że Julia jeszcze nie chodzi i ma opóźnienie rozwojowe, uczęszcza na zajęcia z rehabilitacji ruchowej, neurologopedycznej oraz pedagogicznej.

Rodzina Juli jest czteroosobowa, dziewczynka ma starszego brata. Jedynym żywicielem rodziny jest tata dzieci, gdyż mama Julii nie może podjąć pracy ze względu na chorą córeczkę.

Wierzymy, że dzięki systematycznej rehabilitacji i właściwemu leczeniu możemy dać naszej córeczce szansę na w miarę samodzielne życie. W związku z tym każda przekazana pomoc na konto Fundacji będzie dla nas wielkim wsparciem.

Rodzice Julii

 Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Julię prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
KRS 0000140007
zawsze 
z dopiskiem: „Dla Julii Owsik”.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony