Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Kaja Pietrzykowska

KAja pietrzykowska

Kaja Pietrzykowska urodziła się w 2000 r., mieszka z rodzicami i starszą siostrą w woj. mazowieckim.

Od urodzenia Kaja boryka się z chorobą Klippla Trenaunaya Webera. Jest pod stałą opieką poradni rehabilitacyjno-ortopedycznej w Centrum Zdrowia Dziecka i Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Tuż przed Gwiazdką w 2011 r. u Kai pojawiły się bardzo silne bóle głowy. W szpitalu wykonano serię poważnych badań. Za pomocą tomografii wykryto skrzepy krwi w rdzeniu kręgowym. Do dziś Kaja przeszła już trzy operacje kręgosłupa. Pierwsza zakończyła się porażeniem całej dolnej połowy ciała – dziewczynka nie chodziła, do dziś jest cewnikowana. 

Po każdej kolejnej operacji, dzięki staraniom rodziców i rehabilitantów oraz własnemu samozaparciu, stawała na nogi. Potrafiła nawet samodzielnie poruszać się o kulach. Po ostatnim zabiegu Kaja wraca do siebie, dostała gorset stabilizacyjny z podpórką na brodę, na razie nie chodzi, tylko siedzi. Potrzebne są rehabilitacje, aby mogła w jakimś stopniu funkcjonować.

Czekamy na kolejny etap kompresji kręgosłupa.

Dnia 12-07-2016 roku Kaja miała przeprowadzoną operację wydłużenia nogi. Miała założony aparat między kolanem a kostką, który nosiła 4 miesiące. Utrudniało jej to chodzenie, ale dawała sobie radę. Każdego dnia o tej samej porze musiała sobie podkręcać śruby o milimetr aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Cel został osiągnięty – noga została wydłużona o 3 cm. Nie można było osiągnąć pełni sukcesu, ponieważ Kaja ma lekki przykurcz w kolanie, dlatego lekarze postanowili wydłużyć tylko 3 cm. Około 1,5 cm zostało nieskorygowane, ale to nic nie przeszkadza, gdyż w bucik wkładamy wyrównanie. Dnia 1.12.2016 aparat został zdjęty z nogi. Jak na razie Kaja musi oszczędzać nogę, ponieważ kości muszą się zwapnić. Porusza się na kulach, bez mocnego obciążania tej nogi. Trzyma się bardzo dzielnie a my jako rodzice wspieramy ją każdego dnia.
Trzy razy w miesiącu jeździmy z Kają prywatnie do Iławy, do pana profesora w związku ze schorzeniem pęcherza. Wizyta taka trwa 45 minut i kosztuje 200 zł. Mimo kosztów związanych z wyjazdem do Iławy będziemy kontynuować terapię, gdyż jest skuteczna.
W lutym jedziemy do Iławy na 2 tygodnie. Rehabilitacja jest kosztowna bo wydamy na nią 5000 zł, ale jeśli ma to pomóc Kai, postaramy się jakoś te pieniądze uciułać. Kaja ma szerokie plany co do swej przyszłości więc będziemy ją wspierać i pomagać jak tylko damy radę. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Wdzięczna Edyta Pietrzykowska – mama Kai.

woj. mazowieckie

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Kaję i jej rodzinę prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom – OPP
w Banku Millennium SA
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Kai Pietrzykowskiej”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Kai i jej rodziny.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony