Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Karolinka Dzikowska

Karolinka Dzikowska1a

Karolinka (woj. mazowieckie) urodziła się w 37 tygodniu ciąży ważąc niecałe 2 kg.
Stwierdzono u niej wrodzoną wadę serca pod postacią zwężenia cieśni aorty z prawą tętnicą podobojczykową błądzącą. W pierwszym tygodniu życia przeszła poważną operację zespolenia aorty oraz podwiązania tętnicy podobojczykowej. Badania genetyczne potwierdziły u niej również trisomię chromosomu 21 (Zespół Downa). Poza tym Karolinka cierpi na lekki obustronny niedosłuch nerwowy i hipotonię mięśni. W związku z tym wymaga systematycznych kontroli u kardiologa, neurologa, logopedy, laryngologa, okulisty oraz ciągłych rehabilitacji. W miejscowości gdzie mieszka brakuje specjalistów z tych dziedzin dlatego też korzystamy z wizyt lekarskich w Warszawie lub Łodzi (ponad 100 km w jedną stronę), a one nie zawsze są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dojazdy do specjalistów, płatne wizyty lekarskie i systematyczna rehabilitacja, potrzebne leki, które Karolinka będzie musiała przyjmować najprawdopodobniej do końca życia to koszt 2,5 tys miesięcznie. Niestety wydatki te przewyższają nasze możliwości finansowe.

Wierzymy, że dzięki systematycznej rehabilitacji i właściwemu leczeniu możemy dać naszej córeczce szansę na w miarę samodzielne życie. W związku z tym każda przekazana pomoc na konto Fundacji będzie dla nas wielkim wsparciem.

Rodzice Karolinki

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Karolinkę, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Karolinki Dzikowskiej”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Karolinki i jej rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony