Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Ksawery Mroczek

Ksawery (woj. wielkopolskie) urodził się w 2014 r.

Przyszedł na świat z obiema nóżkami zdeformowanymi. Ma wrodzoną wadę rozwojową stawu kolanowego i obie nóżki końsko-szpotawe.Przeszedł już dwa zabiegi, które miały pomóc w skorygowaniu tej wady, jednak okazały się nieskuteczne.

Ksawery nie chodzi i w tym ustawieniu stópek, które ma, nadal nie będzie mógł postawić swojego pierwszego kroku. Nadal jest pod opieką Kliniki Ortopedii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu. Potrzebna jest następna operacja i  stała rehabilitacja. Nikt nie wie, dlaczego zapadła taka decyzja, ale NFZ zrefunduje korekcję tylko jednej nogi. Za zoperowanie drugiej trzeba będzie zapłacić. Koszty samego zabiegu to nie wszystkie wydatki z nim związane. Potrzebne będą płatne wizyty kontrolne, środki opatrunkowe, a później długa, żmudna rehabilitacja. Wstępnie całość przebiegu leczenia szacuje się na 12 000 zł.

Ksawery ma dwójkę rodzeństwa, jego starsza siostra jest już nastolatką, a braciszek Krystek, jest dumnym pierwszoklasistą. Krystek choruje na astmę, więc także wymaga wiele uwagi rodziców. Trójka dzieci to potrójne szczęście, ale i potrójna dawka problemów.

Jedynym żywicielem rodziny jest zapracowany tata. Jego zarobki z trudem wystarczają na bieżące wydatki. Koszty leczenia obu chłopców wykraczają poza możliwości finansowe rodziny. Bez pomocy darczyńców Ksawery nie będzie mógł chodzić. Liczymy na pomoc.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć KSawerego, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1%
zawsze z dopiskiem „dla Ksawerego Mroczka”.

W imieniu Ksawerego i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony