Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Liliana Mielczarek

Liliana (woj. śląskie) urodziła się w 2017 roku.

Z powodu ablacji łożyska urodziła się przedwcześnie w 31 tygodniu z wagą 1600 gram, niestety już podczas badania prenatalnego okazało się, że nasza córeczka ma powiększoną miedniczkę oraz wodonercze prawostronne. Rzeczywistość okazała się gorsza, ponieważ po diagnostyce stwierdzono ureterohydronefrozę górną z ureterocele po stronie prawej. Na domiar złego Lila urodziła się z wrodzoną stopą piętowo-koślawą, przez pierwsze pół roku swojego życia musiała mieć założoną ortezę. Do dziś walczymy ze stópkami płasko-koślawymi, kinesiotapingiem oraz ćwiczeniami.

Wcześniactwo również dało się we znaki, przebyte krwawienie do OUN stopnia II sprawiło że córka ma problemy z napięciem mięśniowym, które centralnie jest obniżone, a wzmożone w obwodzie, dlatego też wymaga intensywnej rehabilitacji neurorozwojowej NDT Bobath.

Lileczka mając 10 miesięcy przeszła operację heminefroureterektomię górną prawą w GCZD w Katowicach. Ze względu na liczne powikłania związane z wcześniactwem i wadami wrodzonymi Lila od urodzenia uczęszcza na rehabilitacje, a także do 8 poradni specjalistycznych, do tego Lileczce przyznano wczesne wspomaganie rozwoju, w tym rehabilitacje i neurologopedę, niestety zaledwie 4 godziny w miesiącu.

Lila ma 2 latka, nie potrafi chodzić samodzielnie, wiemy, że jedynie intensywna rehabilitacja oraz kosztowne turnusy rehabilitacyjne są w stanie sprawić, że nasza córcia wkroczy w przepiękny świat dzieciństwa na własnych nóżkach.

Dziękujemy za każde najmniejsze wsparcie

Rodzice z Lilianą.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Lilusi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – Organizacji Pożytku Publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1%
zawsze z dopiskiem: „dla Liliany Mielczarek”

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Rodziców

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony