Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Maciej Karczmarczyk

maciej-kaczmarczykZwracam się z prośbą o pomoc dla mojego syna Maćka. Maciek urodził się w 2000 r., jako siedmiomiesięczny wcześniak. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zespół Aspergera. Jego choroba ma charakter całościowy, a to oznacza, że Maciek potrzebuje wielostronnej terapii i rehabilitacji, aby zapewnić synowi jak najlepsze warunki i skuteczną rehabilitację.

Ze względu na MPD systematycznie rehabilitujemy syna w Gabinecie Rehabilitacji M. Matyja w Sosnowcu. Na terapię psychologiczną dojeżdżamy do Opola do Poradni dla Osób z Autyzmem. Wizyty te odbywają się raz w miesiącu – jest to częstotliwość minimalna spowodowana brakiem funduszy, aby zapewnić większą liczbę spotkań. Niestety zabiegi te nie są refundowane przez NFZ.

Ponadto, Maciek objęty jest opieką ortopedy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wszystkie te miejsca są odległe od naszej miejscowości – mieszkamy w Myszkowie, co oznacza, że dojeżdżamy po kilkadziesiąt, a w przypadku Opola – ponad 100 km. Dużą część dochodów pochłaniają więc wydatki na dojazdy do tych miejsc. Cały czas walczymy jednak w ten sposób o przyszłość Macieja – o jego samodzielność.

Nasze działania przynoszą efekty, ale muszą być kontynuowane. Niestety w ostatnim czasie kondycja finansowa naszej rodziny znacznie się pogorszyła. Mąż stracił pracę i przebywa na zasiłku dla bezrobotnych. Wobec tego, nasza 4-osobowa rodzina utrzymuje się z jednej pensji.
Małgorzata Karczmarczyk – Mama Maćka

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Macieja, prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Macieja Karczmarczyka”.

W imieniu Macieja i jego rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony