Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Milenka Moćko

Viewty

Milenka urodziła się w 2008 r. Mieszka z rodzicami w woj. Świętokrzyskim w małej miejscowości koło Kielc. Urodziła się jako wcześniak. Cierpi na epilepsję, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i opóźnienie mowy.

Rodzina Milenki znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej. Mama nie pracuje, bowiem musi stale opiekować się córką. Ojciec Milenki pracuje na etacie w firmie prywatnej i otrzymuje wynagrodzenie netto niewiele ponad 900 zł miesięcznie. Dochód ten powiększony jest o zasiłek w wysokości ok. 800 zł pobierany przez matkę na rzecz dziecka.

Milenka nie mówi, siedzi sama porusza się na pupie lub turlając, podnosi się do czworaków lecz nie czworakuje stoi trzymając się czegoś sama, trzymana za rączki chodzi, a na ostatnim turnusie zaczęła stawiać swoje pierwsze kroczki przy balkoniku. Milenka wszystko to osiągęła dzieki systematycznej i intensywnej rehabilitacji i wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne, lecz do pełnej sprawności nadal wymaga ciągłej, intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Cały dochód rodziców przeznaczany jest praktycznie na leczenie córeczki – wizyty u lekarzy specjalistów, dojazdy, lekarstwa itp. Milenka wymaga także uczestnictwa w wielotygodniowych turnusach rehabilitacyjnych. Średni koszt takiego turnusu to 4 000 zł. Bez pomocy ludzi dobrej woli oraz instytucji i organizacji pożytku publiczego powrót Milenki do zdrowia oraz powodzenie żmudnego procesu rehabilitacji będzie niemożliwe.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą udzielić pomocy Milence i jej rodzicom prosimy o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium SA nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem „Dla Milenki Moćko”

Darczyńcom w imieniu Milenki i jej rodziny serdecznie dziękujemy.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony