Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Natalia Lipniacka

Natalia_Lipniacka

Natalia uradziła się w 2003 roku. Mieszka z mamą i niepełnosprawnym bratem w Parczewie (woj. lubelskie). Już od urodzenia było wiadomo, że przez całe życie będzie potrzebowała, oprócz miłości i ciepła, stałej opieki. Natalka jest osobą całkowicie niepełnosprawną. Ma wodogłowie, astmę oskrzelową, porażenie mózgowe (czterokończynowe) i nie widzi. Wymaga całodobowej opieki. Trzeba ją karmić, przewijać, odwracać z boku na bok, żeby nie było odleżyn. 

Natalka waży 20 kilogramów. To bardzo mało, ale dla mamy, która znosi ją razem z wózkiem z trzeciego piętra to duży wysiłek.

Pokój, w którym mieszka dziewczynka jest niewielki i niedostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej, wymaga doposażenia, by ułatwić opiekę i zabiegi. 

Aby zapewnić córce opiekę, mama Natalki zrezygnowała z pracy. Trzyosobowa rodzina utrzymuje się wyłącznie ze świadczeń socjalnych. Nie stać ich nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb, a wydatki na systematyczną rehabilitację, leki, wyjazdowe turnusy lecznicze, masaże, środki higieny (w tym konieczne pieluchy) wynoszą ok. 2500 zł/mc i całkowicie przekraczają możliwości.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Natalce proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Natalii Lipniackiej”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Natalki i jej rodziny.

 

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony