Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Natan Karol

Natan (woj. zachodniopomorskie) urodził się 18.09.2013r w stanie ciężkiej zamartwicy (3-2pkt apgar). Przebył okołoporodowe zapalenie płuc oraz krwawienie dokomorowe. Nie potrafił samodzielnie oddychać, wymagał wsparcia respiratora. Nie potrafił także samodzielnie jeść, karmiony był sondą żołądkową.

Aktualnie Natan wymaga rehabilitacji, gdyż respirator w znacznym stopniu ograniczył jego rozwój fizyczny. Natan ma obniżone napięcie mięśniowe, co utrudnia jemu wykonywanie poszczególnych działań ruchowych.( Nie potrafi utrzymać głowy, szybko się męczy, każdy krawężnik to dla niego przeszkoda). Ma obniżoną świadomość ciała, często niezgodność ruchową. Wymaga indywidualnych ćwiczeń z rehabilitantem aby nabrał siły i dorównał sprawnością fizyczną swoich rówieśników.

Prywatne wizyty to spory koszt bo Natan systematycznie uczęszcza także na prywatne wizyty do logopedy gdyż po usunięciu rurki tracheostomijnej uczy się mówić od podstaw. Ma spore trudności z komunikacja także regularne wizyty u logopedy to dla kolejna ważna i również kosztowna  sprawa.

Miesięczne koszty koniecznej rehabilitacji to prawie 1,5 tys zł. Ja musiałam zrezygnować z pracy żeby móc opiekować się synkiem. Utrzymujemy się z dochodów męża i mamy na utrzymaniu jeszcze jedno dziecko, 7-letnią córkę.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Natanowi, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Natana Karola”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Natana i jego rodziców.

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony