Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Patryk Świetlicki

Patryk (woj. dolnośląskie) urodził się w 2001 r. Od urodzenia cierpi na niewydolność nerek i wadę serca. W wieku 4 miesięcy przeszedł poważną operację serca w Centrum Matki Polki w Łodzi.
Od trzeciego roku życia chłopiec był dializowany przez dwa lata, aż w 2005 roku poddany został przeszczepowi nerki w Instytucie CZD. Od tego momentu chłopiec jest pod stałą opieką CZD, co wiąże się z częstymi wyjazdami na kontrole do Międzylesia. Ponadto Patryk od przeszczepu musi przyjmować leki immunosupresyjne. Ma obniżoną odporność, więc musi bardzo uważać, aby nie zapaść na kolejną infekcję – każda jest  dla niego zagrożeniem.

Podczas jednej z wizyt w Instytucie w badaniu USG ujawniono u Patryka naczyniaka wątroby. Guz trzeba stale monitorować, gdyż stopniowo się powiększa.

Stan zdrowia Patryka w ostatnim czasie bardzo się pogorszył, jeżeli chodzi przeszczepioną nerkę, która była jedynym darem od losu i Patryk mógł w miarę możliwości normalnie żyć (14 lat) tylko a za razem bardzo długo. Nerka przeszczepiona ma cechy glomerulopatii, czyli przewlekły odrzut. W związku z tym Patryk został zgłoszony do wytworzenia przetoki A-V do dializy-hemodializy. Jest dializowany 3 razy w tygodniu w stacji dializ …i czeka na kolejny przeszczep nerki.

Nadal  jest obserwowana zmiana w IV segmencie wątroby, widoczny guz hypoechogeniczna zmiana-FNH (nowotwór niezłośliwy), stan po termoablacji i biopsji, jest pod kontrolą specjalistów, chirurgów i onkologów.

Pomimo ciężkiej choroby, pobytów w szpitalach, Patryk z głową pełną pomysłów i marzeń, stara się w miarę możliwości ‘normalnie’ żyć. Pomimo wszystko wnosimy w jego życie, siłę, nadzieję i radość.

Wszystkie starania o zdrowie wiążą się z dużymi wydatkami, a dochody rodziny są ograniczone z uwagi na fakt niemożności podjęcia pracy przez mamę chłopca z powodu jego choroby. Ponadto rodzice mają na utrzymaniu jeszcze jedno dziecko. Dlatego za pośrednictwem Fundacji zwracają się o pomoc dla Patryka.

Za pomoc dziękuję – Jolanta Świetlicka – mama Patryka.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Patryka , proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP
w Banku Millennium
nr: 05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1%
zawsze z dopiskiem ” dla Patryka Świetlickiego”.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Patryka i jej rodziny .

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony