Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Sofiia Fasolko

fasolko1Sofiia urodziła się w 2006 roku na Ukrainie (dawne Kresy) i tam mieszka. 

Kiedy Sofiia miała dwa latka, jej mama, chcąc zapewnić lepsze życie swojej rodzinie, przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. Od tego czasu dziewczynką opiekują się dziadkowie.

U Sofii rozpoznano rdzeniowy zanik mięśni. Oznacza on duże problemy w samodzielnym poruszaniu się, co sprawia, że dziewczynka wymaga stałej opieki osób bliskich i bardzo intensywnej rehabilitacji. 

Choroba wciąż postępuje, a na Ukrainie nie ma dla Sofii warunków do właściwej opieki medycznej i rehabilitacyjnej, dlatego mama zorganizowała przyjazd córki do Polski w celu leczenia usprawniającego. W czerwcu 2016 roku Sofiia przebywała w Klinice Rehabilitacji Pediatrycznej Instytutu “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Ten pobyt mama opłaciła ogromnymi wyrzeczeniami z własnych środków. Jednak potrzebne są dalsze zabiegi, aby powstrzymać postęp choroby. Kolejny turnus pobytu w CZD zaplanowany jest na październik. 

Koszty związane z odpłatną rehabilitacją, dojazdami, terapią i wizytami kontrolnymi znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny. Pani Olesya jest samotną matką. Swoje wynagrodzenie za pracę w Polsce przesyła rodzicom na Ukrainę, aby mieli z czego utrzymać Sofiię. Tata nie interesuje się dzieckiem i nie daje żadnego wsparcia. 

Wszyscy marzą o tym, żeby Sofiia mogła na stałe zamieszkać z mamą w Polsce, gdzie ma opiekę medyczną. Jednak w obecnej sytuacji jest to zupełnie niemożliwe. Mama Sofii mieszka w altance działkowej, gdzie nie ma nawet łazienki, więc nie są to warunki dla niepełnosprawnego dziecka.

Zwracamy się z prośba o pomoc w zgromadzeniu środków przeznaczonych na leczenie i rehabilitację Sofii w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka. Koszty jednego turnusu (pobytu Sofijki w CZD) to ok. 2 000 złotych. Trzeba do nich doliczyć wydatki związane z dojazdem dziewczynki z Ukrainy.

Mama Soffi – Olesya Fasolko

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Sofijce mogą przekazać darowiznę na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – OPP w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
KONIECZNIE ZAWSZE Z DOPISKIEM: „Dla Sofii Fasolko””.

DZIĘKUJEMY 🙂

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony