Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000140007
Wspieramy chore dzieci z całej Polski od 2002 roku

Wiktoria Łazewska

wiktoria_łazewska1

Wiktoria (woj. podlaskie) urodziła się w 2008 roku. Jest dumną uczennicą szkoly podstawowej w Białymstoku, gdzie uwielbia występować w przedstawieniach teatrzyku i jako tancerka.

Niestety choroba bardzo przeszkadza jej w nauce i występach.

Dziewczynka cierpi na epilepsję.

Ma duże trudności z utrzymaniem koncentracji, szybko się męczy, ma problemy z zapamiętywaniem informacji. Szybko traci zainteresowanie wykonywaną czynnością (nie potrafi skupić się nawet na ulubinej bajce). Nagłe zmiany nastrojów często prowadzą ją do łez. 

Najbezpieczniej czuje się w obecności mamy, która daje jej poczucie bezpieczeństwa i oparcie w każdym smuteczku. Niechętnie się rozstają nawet w znanym otoczeniu.

Wiktoria wymaga systematycznych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Uczęszcza na zajęcia terapii sensorycznej, logopedycznej i z dużą radością bierze udział w dogoterapii. Niestety, większość zajęć jest odpłatna (koszt leków i rehabilitacji to 1000 zł miesięcznie), a mamy nie stać na takie wydatki. W tej chwili nie uczęszczają na hippoterapię, chociaż bardzo pomaga Wiktorii w wycieszeniu się i pokonywaniu lęków.

Żeby móc zajmować się chorym dzieckiem, mama musiała zrezygnować z pracy. Otrzymywane z budźetu państwa zasiłki wystarczają na bardzo skromne utrzymanie. Dużym wsparcie dla Wiktorii i jej mamy jest wujek (brat mamy), który przygarnął je pod swój dach i jest podporą w ciężkich chwilach, jednak jego pomoc jest kroplą w morzu potrzeb.

Konieczna jest pomoc ludzi dobrej woli.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Wiktorii proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr:
05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
a także o przekazanie 1% 
zawsze z dopiskiem: „Dla Wiktorii Łazewskiej”.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Wiktorii i jej mamy.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy 🙂

Partnerzy / Przyjaciele

© Copyright 2013-2015 Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. | Wsparcie SEO - Artefakt.pl | Mapa strony