Kajdzik Alicja

(woj. śląskie) ur. w 2008 r. Zmaga się z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi.

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Alicję, proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Santander nr:

10 1090 1753 0000 0001 5913 2875 a także o przekazanie 1,5%  z dopiskiem „dla Alicji Kajdzik”.

W imieniu Alicji i jej rodziny wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc.

 

Wpłać przez Przelewy24

Alicja Kajdzik

 

Zwracamy się prośbą o pomoc dla naszej córki Alicji Kajdzik.

 

Alicja (woj. śląskie) urodziła się w 2008 roku, zaraz po porodzie okazało się że ma problem z oddychaniem, ponieważ do płuc wciągnęła smółkę, w związku z tym u Ali wystąpiło krwawienie II stopnia i zmiany niedotlenieniowo-niedokrwienne.

 

Przez pierwszy miesiąc życia Alicja była pod respiratorem na OIOM-ie w Częstochowie, następne dwa tygodnie spędziła na oddziale Patologii Noworodka. Po tym okresie Ala została wypisana do domu i objęta opieką przez poradnie: rehabilitacyjną, pulmonologiczną (ze względu na dysplazję oskrzelowo – płucną), neurologiczną (w związku ze zmianami niedotlenieniowo – niedokrwiennymi), chirurgii dziecięcej (ponieważ Ala ma naczyniaka limfatycznego lewej rączki), okulistyczną (Ala ma zeza rozbieżnego oraz niewielką wadę wzroku), ortopedyczną (Ala ma płaskostopie i wadę postawy), psychiatryczną (od momentu zdiagnozowania u Ali autyzmu).

 

Około drugiego roku życia u Alicji stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy, rozpoczęliśmy terapię. Jesteśmy mieszkańcami małej wsi pod Częstochową, nie ma tutaj w zasadzie żadnych ośrodków pomocy dla dzieci takich jak Ala. Od września 2013 roku Alicja uczęszcza do przedszkola publicznego przy szkole podstawowej w Kuźnicy Starej gdzie mieszkamy.

 

Aby Alicja mogła się rozwijać i realizować program nauczania stworzony specjalnie dla niej, przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej w Krakowie musieliśmy zapewnić jej na stałe terapeutę, który prowadzi indywidualną rehabilitację dziecka. Terapeuta pomaga Ali w funkcjonowaniu w grupie, przy zabawie z dziećmi.  Ala jest pierwszoklasistką – ma prowadzony indywidualny tok nauczania – nauczyciel przychodzi z lekcjami do domu. Oprócz tego Alicja ma w domu zajęcia z logopedii, dogoterapię, terapię behawioralną oraz raz w tygodniu w Częstochowie zajęcia integracji sensorycznej. Alicja robi cały czas postępy, chętnie się uczy. Była dzieckiem bardzo wycofanym społecznie, a teraz chętnie przebywa wśród dzieci, coraz lepiej rozumie mowę i jest w stanie wykonywać proste polecenia. Niestety nie mówi, ale mamy nadzieję że dzięki intensywnym ćwiczeniom z zakresu logopedii Alicja zacznie mówić. Obecnie uczymy się komunikacji zastępczej PECS. Ala coraz lepiej radzi sobie również z czynnościami samoobsługowymi. Uczymy ją korzystania z toalety, mycia, ubierania i, chociaż ciągle jeszcze potrzebuje naszej pomocy, to robi postępy.

 

Aby zapewnić Ali możliwość rozwoju potrzebna jest jej ciągła terapia. Koszty związane z obecnością terapeuty jak i za pozostałe zajęcia w domu i poza nim pokrywamy my, rodzice Alicji  z własnej kieszeni. To wydatek rzędu 2500 zł każdego miesiąca i coraz trudniej nam sprostać takiemu wyzwaniu. Obecnie Alicja pozostaje pod opieką poradni neurologicznej, psychiatrycznej i okulistycznej. 

 

Alicja ma młodszą o rok siostrę Weronikę, która rozwija się prawidłowo. Ja nie pracuję, zajmuję się młodszą Weroniką oraz Alicją, która nie radzi sobie nawet z podstawowymi czynnościami samoobsługowymi. Utrzymujemy się z wynagrodzenia męża i świadczeń z GOPS-u.

 

Rodzice Alicji – Aneta i Dariusz Kajdzik

Kontakt

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom

 

Biuro Fundacji
(tu ślij korespondencję)

ul. Radzymińska 326, lok. 231
05-091 Ząbki/k. Warszawy

 

Siedziba rejestracyjna Fundacji
(dane wyłącznie do faktur

prosimy nie przesyłać korespondencji)
ul. Balkonowa 3/36
03-329 Warszawa
NIP 524-24-46-570

 

 22 614 15 28

pon-pt: 9:30 do 14:30

fundacja@pomocdzieciom.eu

Numer rachunku bankowego:
10 1090 1753 0000 0001 5913 2875

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 %